dünya alem ne demek?

 1. Herkes, bütün insanlar.

dünya altın konseyi

 1. Kâr amacı olmaksızın altın konusunda araştırmalar yapmak, yayımlamak; yeni kullanım alanları oluşturmak, altının süs, yatırım ve sanayi amaçlı kullanımlarını teşvik etmek ve geliştirmek üzere dünyanın önde gelen altın madeni şirketlerince finanse edilen ve 1987 yılında İsviçre yasalarına göre kurulmuş olan bir konsey.
 2. (en)Council of World Gold.

dünya ağacı

 1. İnsanın ve evrenin sürekli olarak yenilenmesiyle ölümsüzlük tasarımına bağlı olan; yeryüzüyle gökyüzü arasında merdiven gibi kullanılan; kökleri yeraltına uzanan, dallarında çocuk ruhlarının eğleştiklerine inanılan efsane ağacı. a. bk. yaşam ağacı.
 2. (en)Tree of world.
 3. (fr)Arbre du mond

alem

 1. Yeryüzü ve gökyüzündeki nesnelerin oluşturduğu bütün, evren.
 2. Dünya, cihan
 3. Aynı konu ile ilgili kimseler.
 4. Bu kimselerin uğraşlarının bütünü
 5. Hayvan veya bitkilerin bütünü.
 6. Durum ve şartlar.
 7. Herkes, başkaları
 8. Ortam, çevre
 9. Bayrak.
 10. Minare, kubbe, sancak direği vb. yüksek şeylerin tepesinde bulunan, madenden yapılmış ay yıldız veya lale biçiminde süs, ayça.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

dünya altın konseyidünya ağacıdünya ahret kardeşimdünya bankalarıdünya bankasıdünyadünya bankası grubudünya bir araya gelsedünya birinciliğidünya çapındadündün akşamdün birdün cin olmuş, bugün adam çarpıyordün gecealemalem olmakalem tipalem yapanalem yapmakalemanealemaraalembicalembicatealembikaleale houseale l umumalea jacta estaleak
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın