communications network management ne demek?

 1. İletişim ağı yönetimi

iletişim

 1. Duygu, düşünce veya bilgilerin akla gelebilecek her türlü yolla başkalarına aktarılması, bildirişim, haberleşme, komünikasyon.
 2. Telefon, telgraf, televizyon, radyo vb. araçlardan yararlanarak yürütülen bilgi alışverişi, bildirişim, haberleşme, muhabere, komünikasyon.
 3. Bilgi ve deneyim alışverişi.
 4. Kişiler arasında duygu, düşünce, bilgi, haber alış verişi
 5. Bu alış verişte, kaynak durumunda olan kimsenin ortaya koyduğu ya da koymak istediği anlam ile bunu algılayanın buna verdiği anlam arasındaki özdeşlik, benzerlik ya da uyuşum ilişkisi.
 6. (en)Communication.
 7. (en)Touch.
 8. (en)Transmission.
 9. (en)Channel.
 10. (en)Transport and communication.

communications

 1. Birlikler ve levazım taşıma yolları ağı
 2. İleti gönderme
 3. Haberleşme, iletişim aracı

communications center

 1. İletişim merkezi

network

 1. (en)Make ties or acquaintances (esp. for professional support or business advantages); link computers for the exchange of information; broadcast something simultaneously on networked stations.
 2. Iletişim ağı, ağ, şebeke, ağ örgüsü
 3. Şebeke
 4. Ağ örgüsü
 5. Yayın istasyonları şebekesi.

management

 1. İdare
 2. İşletme
 3. Usul
 4. İdarecilik
 5. İdare edenler
 6. Yönetim
 7. Müdürlük
 8. Yönetim kurulu

Türetilmiş Kelimeler (bis)

communicationscommunications centercommunications channelcommunications executivecommunications failurecommunications gapcommunications intelligencecommunications managercommunications networkcommunications portcommunicationcommunication adaptercommunication airplanecommunication channelcommunication control characternetworknetwork access pointnetwork access servernetwork adaptation modulenetwork adapter cardnetwork addressnetwork address translationnetwork administrationnetwork administratornetwork analysisnetwarenetnet 30net abusenet ağırlıknet aktif değeri
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın