colour atlas ne demek?

 1. Renk atlası

renk

 1. Cisimler tarafından yansılanan ışığın gözde oluşturduğu duyum
 2. Nitelik.
 3. Belirli dalga uzunluğundaki elektromıknatıs ışınımın gözün ağkatında yarattığı etkinin, merkez sinir dizgesince yorumundan doğan durum.
 4. Duyulanmanın niteliğinde, ışığın tayfsal bileşim ayrımlarının doğurabilecekleriyle aynı cinsten olan ayrımları gözlemeyi ve ayırt etmeyi sağlayan, görsel bir duyulanmanın belirtisi, ıralayıcı niteliği.
 5. "1" de tanımlanan görsel duyulanmayı doğuran ışık uyartılarının (ışık kaynağı ya da nesne) ıralayıcı niteliği.
 6. '1" ya da "2" de tanımlanan ama, siyah, gri, beyaz gibi görüler dışında kalan ve birrenksel doymuşluğu olan kırmızı, yeşil, mavi vb. görülerle sınırlanan ıralayıcı nitelik, bkz. algısalrenk, ruhfizikselrenk.
 7. Doğrudan ya da üzerine düştüğü nesnelerde yansıma, kırılma, soğurulma gibi olaylar sonucu göze ulaşan ışığın, dalga boyuna göre bilinçte uyandırdığı imge.
 8. Belli bir dalga boyundaki elektromıknatıssal ışınımın niteliği.
 9. Bulanık su.
 10. (en)Color.

colour adaptation

 1. Renksel uyma

colour anodizing

 1. Renk anotlaması

atlas

 1. Kuzey Afrika'da Fas, Cezayir'i geçerek Tunus körfezi'ne kadar uzanan sıradağlara verilen ad.
 2. Yüzü parlak, sık dokunmuş bir tür ipekli kumaş, saten.
 3. Dünyanın, bir ülkenin, bir bölgenin fiziksel ve siyasal coğrafyası ile ekonomi, tarih vb. konularda toplu bilgi vermek için bir araya getirilmiş coğrafya haritaları derlemesi.
 4. Bir konuyu açıklamak için hazırlanmış resim veya levhalardan oluşmuş kitap.
 5. Çeşitli ölçekte ve çeşitli amaçlara yönelik coğrafya haritalarını bir araya toplayan dergi.
 6. Birinci omur
 7. Birinci boyun omuru.
 8. Büyük harita
 9. İpekten yapılmış kumaş. Üstü ipek, altı pamuk kumaş.
 10. (en)Finest woven silk, the best quality of jacquard with the folklore that an entire yard of atlas can be strung through a small ring to show how fine the weave is Expensive and very exclusive and is mostly used for very formal or bridal wear and in collectors Saris.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

colour adaptationcolour anodizingcolour balancecolour barcolour barscolourcolour blendingcolour blindcolour blindnesscolour breakupcolo redcolo u rscolobomacolobus guerezacolocasia esculentaatlasatlas boneatlas çiçeğiatlas çiçeğigilleratlas çukuruatlas kağıdıatlas kemiğiatlas okyanusuatlas okyanusu ile ilgiliatlasağacıatlaatla arpayı dövüştürmekatla çiğnemekatla deve değilatla gezintiye çıkmak
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın