boz ayı ne demek?

 1. Etçiller (Carnivora) takımının, ayıgiller (Ursidae) familyasından, 250 cm kadar uzunlukta, 8 cm kadar kuyruğu olan, esmer kahverengi karışık tüylü, iyi tırmanan ve yüzen, art ayakları üzerinde yürüyen, Avrupa ve Asya'da sık ormanlarda yaşayan bir tür.
 2. (en)Brown bear.
 3. (fr)Ours brun
 4. (la)Ursus arctos

boz ayi

 1. (en)Brown bear

boz alamecek

 1. Kuşlar (Aves) sınıfının, ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının, ispinozgiller (Fringillidae) familyasından 14.5 cm kadar uzunlukta, ergin erkeklerde baş, boyun ve sırt kısmı soluk kahverengi, gerdan, göğüs açık sütlü kahverengi, gövdenin yanları pas rengi lekeli olan, Suriye, İran, Afganistan, Türkistan, Türkiye ve Moğolistan'da yaşayan bir tür. Akşakrak.
 2. (en)Desert finch.
 3. (la)Rhodospiza obsoleta

ayı

 1. Memelilerin etobur takımından, beş parmaklı, tabanlarına basarak yürüyen, yurdumuzda boz türü bulunan, iri gövdeli hayvan (Ursus arctos).
 2. Kaba saba olan insanlar için kullanılan bir seslenme sözü.
 3. Bk. karaayı, bozayı
 4. (en)Bear.
 5. (en)Boorish.
 6. (en)Boor.
 7. (en)Bruin.
 8. (en)Brute.
 9. (en)Churl.
 10. (en)Jerk.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

boz ayiboz alamecekboz alanboz alan yatırımıboz atbozboz bulanıkboz camgözboz darıboz donbobo be brought upbo fonksiyonlar sınıfıbo function classbo inciriayıayı balığıayı eğiticisiayı elmasıayı fındığıayı gibiayı gibi kucaklamaayı gördüm, yıldıza itibarım yokayı görmeden bayram etmeayı gülü
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın