barkod türleri ne demek?

 1. (en)Barcode types

barcode

 1. Barkod

barkod

 1. Çizgi im.
 2. Bk. çizgi im
 3. (en)Barcode.

barkod altında

 1. (en)Below bar code

tür

 1. Çeşit, cins.
 2. Ortak özellikleri olan bireylerin tamamı, cinslerin ayrıldığı bölüm.
 3. Kendi içinde bir birim olan ve üzerinde cins kavramının bulunduğu mantıksal kavram.
 4. Türlü.
 5. Kendi içinde bir birim olan ve üzerinde cins kavramının bulunduğu mantıksal kavram. // Ama bu cins kavramı, kendi üzerinde bir başka cins varsa, yenidentür durumuna gelir ve bu böyle sürüp gidebilir. Mantık diliyle: Bir A sınıfı , bir başka sınıfın, B sınıfının kapsamı içindeki bir bölümü kurduğunda: B cinstir, A datür. (Ör. Hayvan canlı varlık karşısındatürdür, aslan karşısında cinstir.)
 6. Birbirinden üreyen ve dirimbilimsel açıdan akraba olan canlı varlıklar öbeği. (Ör. Arslan ya da insan.
 7. Kimyada atom, molekül, iyon veya radikale verilen genel ad.
 8. Biyolojide cinslerin ayrıldığı alt bölüm.
 9. Kalıtsal yapıya bağlı olarak ortak karakterlere sahip olan ve kendi aralarında birleştirildiklerinde döl verme yeteneğinde yavrular elde edilen bireylerin oluşturduğu hayvan grupları.
 10. Birbirlerine benzeyen, yalnızca kendi aralarında verimli gen alışverişi yapabilen bireylerin oluşturduğu canlı grubu, spesiyes.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

barkodbarkod altındabarkod kimliğibarkod resmibarkod üzeribarkodlubarkodsuzbarkobarkbark atbark barquebark beetlebark beetlesbarbar and linebar ateşibar barbar bar dolaşıp içki içmetürleri karışmaktürlerin korunmasıtürlerin oluşumu yasasıtürlerin saptanımıtürlerine göre ayırmaktürlertürler asemblajitürler grubutürler yığınıtürlere göre ayırmatürtür adıtür agregatıtür ayrımıtür çeşitliliği
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın