ayrışık odak ne demek?

 1. Bir görüntüde yalnız önemli bölümün seçiklikle görülüp geri kalanının odak dışı bulunmasını sağlayan odaklama düzeni.
 2. (en)Differential focus.
 3. (al)Differentialfokus
 4. (fr)Focal différentiel

ayrışık anıklık ölçerleri tümgesi

 1. Bireyin türlü etkinlik alanlarında sağlayabileceği göreli başarı düzeylerini ölçme amacıyle geliştirilen ve gereğinde her biri teker teker de kullanılabilen birden çok ölçerden oluşan tümge.

ayrışık kümeler

 1. (en)Disjoint sets

odak

 1. Bir ışık veya ısı kaynağından yayılan ışınların toplandığı yer, mihrak.
 2. Herhangi bir düşüncede, nitelikte olan kimselerin kaynağı veya bir şeyin toplandığı, yoğunlaştığı yer, mihrak.
 3. Yakınsayan ışınların kesişme noktası (gerçekodak), ya da ıraksayan ışınların kaynaklanır göründüğü nokta (sanalodak).
 4. Yakınsayan ışınların kesişme noktası (gerçekodak), ya da ıraksayan ışınların kaynaklanır göründüğü nokta (sanalodak).
 5. Bir merceğin ya da yuvarsal aynanın asal ekseni üzerinde, çok uzakta bulunan bir kaynaktan bu eksene koşut olarak gelen ışınların, mercekten geçtikten ya da aynada yansıdıktan sonra, bu asal eksen üzerinde kırıldıkları ya da yansıdıkları nokta.
 6. Merceklerde ve aynalarda, kırılan veya yansıyan ışınların toplandığı nokta.
 7. Tek tabaka hücre kültürlerinde veya embriyolu yumurtanın koryoallantoik zarında bir virüs tarafından oluşturulan hücre yığını veya salkımı, fokus.
 8. (en)Focal.
 9. (en)Pivotal.
 10. (en)Focus.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

ayrışık anıklık ölçerleri tümgesiayrışık kümelerayrışık öğecikayrışık reaktörayrışıkayrışıklaşmaayrışıklıkayrışıayrışıcıayrışabilirayrışçıayrışçılıkodakodak ayarıodak ayarı bozukodak benegiodak beneğiodak bölünmesiodak değiştirmekodak derinliğiodak dışıodak düzlemiodaoda arkadasioda arkadaşıoda arkadaşı olmakoda aydınlığı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın