avustralya başkenti ne demek?

 1. (en)Australian capital

australian

 1. Avustralyalı

avustralya

 1. (en)Australian.
 2. (en)Aussie.
 3. (en)Australia.

Avustralya alçak arazi sığırı

 1. Avustralya'Dan köken alan, çoğu özelliği köken aldığı Angus sığır ırkına benzeyen, etçi sığır ırkları arasında en küçük yapılısı ve 3 yaşında standart bir etçi sığırın yalnızca % 60 ağırlığına ulaşabilen, büyüme oranı doğumu takiben çok hızlı, ergin inekleri yaklaşık 8 ay boyunca buzağılarını emziren, ineklerinin annelik özellikleri gelişmiş ve süt verimi buzağılarına fazlasıyla yeten, genellikle siyah renkli, doğuştan boynuzsuz, uysal mizaçlı ve sürü idaresi kolay etçi sığır ırkı.
 2. (en)Australian Lowline Cattle.

başkent

 1. Bir devletin yönetim merkezi olan şehir, devlet merkezi, başşehir, hükûmet merkezi
 2. Kimi ayrılıklar dışında, bir devletin, hükümet ve parlamentosunun yerleştiği, devlet başkanının oturduğu, siyasal ve yönetsel özeği olan kent.
 3. T. Başşehir. Bir devletin idare merkezi olan şehir. Devlet merkezi. Payitaht.
 4. (en)Metropolitan.
 5. (en)Capital.
 6. (en)Metropolis.
 7. (en)Capital city.
 8. (en)Seat of government.
 9. (en)Capital of a country.
 10. (en)Principal city.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

avustralyaAvustralya alçak arazi sığırıavustralya askeriAvustralya boynuzsuz MerinosuAvustralya braford sığırıavustralya çölüavustralya deniz aslanıavustralya deve kuşlarıavustralya deve kuşugilleravustralya devekuşlarıavustralasyaavustralasyalıbaşkentbaşkentlibaşkentlikbaşkentten çok uzak yerbaşkemancıbaşkemancılıkbaşkemerbaşkemer kaburgasıbaşkabaşka adbaşka alfabe ile yazmakbaşka alfabeyle yazmabaşka anlam vermek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın