Avustralya braford sığırı ne demek?

  1. Avusturalya'Dan köken alan, % 50 Hereford ve % 50 Brahman genotipi taşıyan, hörgüç, gevşek deri yapısı ve kısa tüy yapısı gibi Brahman özelliklerini taşıyan, renk özellikleri Hereford ırkına benzeyen, sıcağa, kene enfeksiyonlarına ve kötü tropikal koşullara karşı dirençli sığır ırkı.
  2. (en)Australian Braford Cattle.

avustralya

  1. (en)Australian.
  2. (en)Aussie.
  3. (en)Australia.

Avustralya alçak arazi sığırı

  1. Avustralya'Dan köken alan, çoğu özelliği köken aldığı Angus sığır ırkına benzeyen, etçi sığır ırkları arasında en küçük yapılısı ve 3 yaşında standart bir etçi sığırın yalnızca % 60 ağırlığına ulaşabilen, büyüme oranı doğumu takiben çok hızlı, ergin inekleri yaklaşık 8 ay boyunca buzağılarını emziren, ineklerinin annelik özellikleri gelişmiş ve süt verimi buzağılarına fazlasıyla yeten, genellikle siyah renkli, doğuştan boynuzsuz, uysal mizaçlı ve sürü idaresi kolay etçi sığır ırkı.
  2. (en)Australian Lowline Cattle.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

avustralyaAvustralya alçak arazi sığırıavustralya askeriavustralya başkentiAvustralya boynuzsuz Merinosuavustralya çölüavustralya deniz aslanıavustralya deve kuşlarıavustralya deve kuşugilleravustralya devekuşlarıavustralasyaavustralasyalıbraford cattleBraford sığırıbrabraaivleisbrabantbrabblebrace
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın