avrupa ayaktopu birliği ne demek?

 1. Avrupa'daki ulusal ayaktopu birliklerinin bağlı bulundukları uluslararası kuruluş.
 2. (en)United Europe Football Association.

avrupa

 1. Dünyadaki kıtalardan biri.(Avrupa ikidir. Birisi, İsevilik din-i hakikisinden aldığı feyz ile hayat-ı içtimaiye-i beşeriyeye nafi sanatları ve adalet ve hakkaniyete hizmet eden fünunları takip eden bu birinci Avrupaya hitap etmiyorum. Belki felsefe-i tabiiyyenin zulmetiyle, medeniyetin seyyiatını mehasin zannederek, beşeri sefahete ve dalalete sevkeden bozulmuş ikinci Avrupaya hitab ediyorum. L.)
 2. (en)European Medicines Evaluation Agency.
 3. (en)European.
 4. (en)Euro-.
 5. (en)Europe.

avrupa alabalığı

 1. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının, alabalıkgiller (Salmonidae) familyasından, 20-30 cm kadar uzunlukta, üstü lekeli, Avrupa ve Türkiye tatlı sularında yaşayan bir tür.
 2. Büyük lekeli alabalık.
 3. (en)Trout.
 4. (fr)Truite commun
 5. (la)Salmo trutta macrostigma
 6. (la)Salmo trutta fario

ayaktopu

 1. Topu karşı kaleye sokmak temeline dayanan, on birer kişiden kurulu iki takım arasında, ölçüleri önceden saptanmış belli alanlarda, bir orta hakemle iki yan hakemin yönetiminde kendine özgü kurallar içinde ayakla oynanan top oyunu.
 2. (en)Association football, soccer.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

avrupaavrupa alabalığıavrupa anayasasıavrupa anlaşmalarıavrupa asıllı yakındoğuluavrupa asya meleziavrupa asya melezi çocukavrupa atom enerjisi komitesiavrupa bankalarına yatırılan amerikan dolarıAvrupa Bilimsel Fitoterapi avravraavradı eri saklar, peyniri deriavraksavrasyaayaktopuayaktopu birliğiayaktopu kılığıayaktopu oyuncusuayaktopu takımıayaktopu tekniğiayaktaayakta alkış yağmuruna tutmaayakta alkışlamaayakta dik durus pozisyonuayakta dik duruş pozisyonuayakayak açmakayak almadık taş olmaz, başa gelmedik iş olmazayak almakayak altında
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın