arterya antebrakiyalis superfisyalis kranyalis ne demek?

  1. Etçillerde a. brachialis superficialis'in devamı olan, geviş getirenlerde ve domuzda a. Collateralis radialis'ten ayrılan zayıf bir atardamar.
  2. (en)Arteria antebrachialis superficialis cranialis.

arterya

  1. Atardamar.
  2. Atardamar.
  3. (en)Arteria.
  4. (la)Arteria

arterya abdominalis kaudalis

  1. Etçillerde, koyun ve sığırda bulunan bir atardamar. Sığırda arteria profunda femoris’in proksimalinde, etçillerde distalinde arteria iliaca externa'dan, koyunda arteria profunda femoris veya truncus pudendoepigastricus’tan çıkar ve musculus obliquus externus abdominis'e dağılır.
  2. Etçillerde, koyun ve sığırda bulunan bir atardamar. Sığırda a. profunda femoris'in proksimalinde, etçillerde distalinde a. iliaca externa'dan, koyunda a. profunda femoris veya truncus pudendoepigastricus'tan çıkar ve m. obliquus externus abdominis'e dağılır.
  3. (en)Arteria abdominalis caudalis.
  4. (la)Arteria abdominalis caudalis

Türetilmiş Kelimeler (bis)

arteryaarterya abdominalis kaudalisarterya abdominalis kraniyalisarterya abdominalis kranyalisarterya akromiyalisarterya aksillarisarterya alveolaris inferiyorarterya angularis okuliarterya angularis orisarterya antebrakyalis superfisyalis kraniyalisarteryarterarteriaarteria abdominalis caudalisarteria acromialisarteria alveolaris inferiorantebrakiyalantebrakyumantebrachiumantebranchial membrane
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın