arterya akromiyalis ne demek?

 1. Kanatlılarda, coracoid ile musculus coracobrachialis arasından omuz eklemine ulaşan ve musculus coracobrachialis ile musculus triceps brachii'nin caput longum'unu besleyen ve arteria subclavia'nın kolu olan bir atardamar.
 2. Kanatlılarda, coracoid ile m. coracobrachialis arasından omuz eklemine ulaşan ve m. coracobrachialis ile m. triceps brachii'nin caput longum'unu besleyen ve a. subclavia'nın kolu olan bir atardamar.
 3. (en)Arteria acromialis.
 4. (la)Arteria acromialis

arterya

 1. Atardamar.
 2. Atardamar.
 3. (en)Arteria.
 4. (la)Arteria

arterya abdominalis kaudalis

 1. Etçillerde, koyun ve sığırda bulunan bir atardamar. Sığırda arteria profunda femoris’in proksimalinde, etçillerde distalinde arteria iliaca externa'dan, koyunda arteria profunda femoris veya truncus pudendoepigastricus’tan çıkar ve musculus obliquus externus abdominis'e dağılır.
 2. Etçillerde, koyun ve sığırda bulunan bir atardamar. Sığırda a. profunda femoris'in proksimalinde, etçillerde distalinde a. iliaca externa'dan, koyunda a. profunda femoris veya truncus pudendoepigastricus'tan çıkar ve m. obliquus externus abdominis'e dağılır.
 3. (en)Arteria abdominalis caudalis.
 4. (la)Arteria abdominalis caudalis

Türetilmiş Kelimeler (bis)

arteryaarterya abdominalis kaudalisarterya abdominalis kraniyalisarterya abdominalis kranyalisarterya aksillarisarterya alveolaris inferiyorarterya angularis okuliarterya angularis orisarterya antebrakiyalis superfisyalis kranyalisarterya antebrakyalis superfisyalis kraniyalisarteryarterarteriaarteria abdominalis caudalisarteria acromialisarteria alveolaris inferiorakromiyohümeralakromiyoklavikülerakromiyokorakoidakromiyonakromiyonektomi
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın