afin geometri ne demek?

 1. Afin dönüşümler grubu altında korunan özelikleri inceleyen geometri.
 2. (en)Affine geometry.
 3. (fr)Géométrie affine

afin grubu

 1. Superpozisyon veya kompozisyon işlemine göre bir afin uzayın kendisine afin dönüşümlerinin oluşturduğu grup, afin dönüşümler grubu.
 2. (en)Affine group.
 3. (fr)Groupe affine

afin

 1. Affedenler.

geometri

 1. Nokta, çizgi, açı, yüzey ve cisimlerin birbirleriyle ilişkilerini, ölçümlerini, özelliklerini inceleyen matematik dalı, hendese.
 2. Bu konu ile ilgili olan kitap veya ders.
 3. Bk. uzam bilgisi
 4. Noktalar, çizgiler, yüzeyler ile cisimlerin özelliklerini, ölçümlerini ve aralarındaki bağıntıları inceleyen matematik dalı.
 5. Orta dereceli ve yüksek okullarda öğrencilere noktalar, çizgiler, yüzeyler ile cisimlerin özellikleri, ölçümleri ve aralarındaki bağıntılar üzerinde gözlem ve uygulamalara dayalı olarak belli bilgi ve anlayışları kazandırmak amacıyle matematik kümesi içinde okutulan ders.
 6. (en)Geometry.
 7. (en)Geometry hendese.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

afin grubuafinafin alt uzaya paralel alt vektör uzayıafin asiridüzlemafin bağımsız kümeafin bileşenlerafin dönüşümafin dönüşümler grubuafin fonksiyonafin koordinat sistemiafiafi kesmekafibrilerafibrinogenemiaafibrinojenemigeometrigeometri türügeometri uzmanıgeometria tırtılıgeometricgeometric attenuationgeometric averagegeometric bucklinggeometric distortiongeometric distributiongeometergeomeangeomedicinegeomgeom hipotenüsgeomagneticgeomagnetic polegeomagnetical
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın