aci istiridye ne demek?

 1. (en)Bitter oyster

bitter

 1. Bir çeşit acı bira.
 2. Bir çeşit ardıç rakısı.
 3. Acı çikolata.
 4. (en)To make bitter.
 5. (en)The taste experience when quinine or coffee is taken into the mouth English term for a dry sharp-tasting ale with strong flavor of hops proceeding from or exhibiting great hostility or animosity; 'a bitter struggle'; 'bitter enemies' expressive of severe grief or regret; 'shed bitter tears' one of the four basic taste sensations; sharp and disagreeable; like the taste of quinine very difficult to accept or bear; 'the bitter truth'; 'a bitter sorrow'.
 6. (en)English term for a dry sharp-tasting ale with strong flavor of hops.
 7. (en)The taste experience when quinine or coffee is taken into the mouth.
 8. (en)The property of having a harsh unpleasant taste.
 9. (en)Make bitter.
 10. (en)Extremely and sharply; 'it was bitterly cold'; 'bitter cold'.

aci

 1. (en)Commiserate with

aci çek

 1. (en)Feel pain

istiridye

 1. Yassı solungaçlılar sınıfından, ılıman ve sıcak denizlerde yaşayan, güçlü kaslarla birbiri üzerine kapanan iki çeneti olan, eti beğenilen bir deniz yumuşakçası (Ostrea edulis).
 2. Yumuşakçalar (Mollusca) dalının, yassı solungaçlılar (Lamellibranchiata) sınıfından, kabukları kalın ve üstü katmerli olup parçaları eşit olmayan, çukur olan sol kabukla vücudunu kayalara bağlayan, sağ kabuğu düz ve üstte kalan türleri olan bir cins.
 3. Yumuşakçalar (Mollusca) şubesinin, yassı solungaçlılar (Lamellibranchiata) sınıfından, kabukları kalın ve üstü katmerli olup parçaları eşit olmayan, çukur olan sol kabukla vücudunu kayalara bağlayan, üstte kalan sağ kabuğu düz olan türleri bulunan bir cins.
 4. (en)Oyster.
 5. (en)Clam.
 6. (fr)Huître
 7. (la)Ostrea

Türetilmiş Kelimeler (bis)

aciaci çekaci suaci verenaci vererekacibacibeacibei hilkatacicaciculaacac milanac pulseacaacabaistiridyeistiridye avcısıistiridye avcisiistiridye boyuistiridye güveçistiridye havuzuistiridye kabuğuistiridye kabuğu unuistiridye kabuklarıistiridye tarlasıistiraistirabistirabeistirahatistirahat etmek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın