istiridye ne demek?

 1. Yassı solungaçlılar sınıfından, ılıman ve sıcak denizlerde yaşayan, güçlü kaslarla birbiri üzerine kapanan iki çeneti olan, eti beğenilen bir deniz yumuşakçası (Ostrea edulis).
 2. Yumuşakçalar (Mollusca) dalının, yassı solungaçlılar (Lamellibranchiata) sınıfından, kabukları kalın ve üstü katmerli olup parçaları eşit olmayan, çukur olan sol kabukla vücudunu kayalara bağlayan, sağ kabuğu düz ve üstte kalan türleri olan bir cins.
 3. Yumuşakçalar (Mollusca) şubesinin, yassı solungaçlılar (Lamellibranchiata) sınıfından, kabukları kalın ve üstü katmerli olup parçaları eşit olmayan, çukur olan sol kabukla vücudunu kayalara bağlayan, üstte kalan sağ kabuğu düz olan türleri bulunan bir cins.
 4. (en)Oyster.
 5. (en)Clam.
 6. (fr)Huître
 7. (la)Ostrea

istiridye avcısı

 1. Yağmur kuşları (Charadriiformes) takımının yağmur kuşugiller (Charadriidae) familyasından, 42 cm kadar uzunlukta, gagaları ve ayakları kırmızı, Avrupa, Asya, Kuzey Afrika ve Avustralya'da yaşayan, göçmen bir kuş.
 2. (en)Oystercatcher.
 3. (fr)Huître pie
 4. (la)Haematopus ostralegus

istiridye avcisi

 1. (en)Oystercatcher

Türetilmiş Kelimeler (bis)

istiridye avcısıistiridye avcisiistiridye boyuistiridye güveçistiridye havuzuistiridye kabuğuistiridye kabuğu unuistiridye kabuklarıistiridye tarlasıistiridye yatağıistiraistirabistirabeistirahatistirahat etmek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın