çatak bayrak ne demek?

 1. Yeniçerilerin yarısı sarı, yarısı kırmızı renkteki bayrağı.

çatak

 1. İki dağ yamacının kesişmesi ile oluşmuş dere yatağı
 2. Yapışık, ikiz (meyve).
 3. Kavgacı.

çatacak adam aramak

 1. Öfkesini dökecek birini aramak

bayrak

 1. Bir milletin, belli bir topluluğun veya bir kuruluşun simgesi olarak kullanılan, renk ve biçimle özelleştirilmiş, genellikle dikdörtgen biçiminde kumaş, sancak
 2. Öncü
 3. Simge, sembol
 4. Baklagil çiçeklerinde diğerlerinden daha üstte bulunan, daha büyük olan ve çoğunlukla başka bir renkte ve yuvarlakça olan taç yaprağı.
 5. Gerektiğinde indirilip kaldırılan, açılıp kapatılan kol
 6. Hisse senedi teknik analizinde kullanılan fiyat grafiklerinde, büyük bir düşüş veya artış sonrası fiyatların kararlı bir biçimde aynı oranlarda dalgalandığını gösteren şekil.
 7. Bir ulusun, bir topluluğun veya örgütün simgesi olarak kullanılan, belli bir rengi ve biçimi olan, genellikle dikdörtgen biçiminde kumaş.
 8. Devletin belirli alametlerini havi ve belirli renklerde kare veya dikdörtgen şeklinde yapılmış olan bez. Sancak, alem.
 9. Çekme ağlarında ağız açıklığını sağlamak amacıyla torba ağın önüne yerleştirilen konik biçimli, mantar ve kurşun yakada ayrı ayrı bulunmakta olup elle örülerek veya hazır ağlardan kesilerek çıkartılan ağ parçası.
 10. (en)Flag.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

çatakçatacak adam aramakçatadakçatalçatal açma kurallarıçatçat çat edençat diyeçat etmekçat kapıÇAçabaçaba gerektirmeyençaba göstermekçaba harcabayrakbayrak açmakbayrak altıbayrak askeribayrak asmakbayrak bayramıbayrak bezibayrak bilimibayrak bulutbayrak çekmekbayrağı altında halkı olan şövalyebayrağı olanbayrağı temizlebayrağı verilmişbayrağı yarıya indirmek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın