yedekleme bilgisayarı ne demek?

 1. (en)Backup computer

backup

 1. Yedek, destek
 2. Yardım, destek, yedek; trafik sıkışıklığı

yedekleme

 1. Yedeklemek işi.
 2. Sayısal veri depolama elemanlarının herhangi bir olasılığa karşı kullanım dışı kalması durumunda hizmetin sürmesini sağlamak üzere hazır bekletilen sistem.
 3. (en)Towing.
 4. (en)Towage.
 5. (en)Back up.
 6. (en)Hauling.
 7. (en)Backup.

yedekleme aygıtı

 1. (en)Backup device.

bilgisayar

 1. Çok sayıda aritmetiksel veya mantıksal işlemlerden oluşan bir işi, önceden verilmiş bir programa göre yapıp sonuçlandıran elektronik araç, elektronik beyin.
 2. Çok sayıda aritmetiksel ya da mantıksal işlemlerden oluşan bir işi, çalışması sırada bir işletmen'in işe karışması gerekmeksizin, önceden verilmiş bir izlenceye göre özdevimli olarak yürüten bir veri işleyici,
 3. Bilgi depolayan, bu bilgiye bir dizi mantıksal işlem uygulayan ve istenildiğinde bu işlemlerin sonucunu bilgi olarak sunan elektronik aygıt.
 4. (en)Computer, data processing system.
 5. (en)Computer.
 6. (al)Computer, Rechenanlage
 7. (al)Rechenmaschine
 8. (fr)Calculatrice, ordinateur
 9. (fr)Ordinateur, calculateur

Türetilmiş Kelimeler (bis)

yedeklemeyedekleme aygıtıyedekleme ayrıntılarıyedekleme bölge denetleyicisiyedekleme diskiyedekleme durumuyedekleme etiketiyedekleme günlüğüyedekleme hatasıyedekleme ıptalyedekyedek ayedek akçayedek akçeyedek akçe vergileribilgisayarı çıkarbilgisayarı ile başka bir sistemi bozan kullanıcıbilgisayarbilgisayar adıbilgisayar adlarıbilgisayar adresibilgisayar ağı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın