urucu isa ne demek?

 1. Hz. İsa'nın (A.S.) göğe çıkması. (Osmanlıca'da yazılışı: uruc-u isa)

uruc

 1. Yükselme, yukarı tırmanma.
 2. Yukarı çıkmak. Yükselmek.

urub

 1. (Arub. C.) (Bak: Arube)

isa

 1. Hristiyanlığı kuran peygamber.
 2. "İyilik edeyim derken kimseyi memnun edemedi" anlamındaki İsa'yı küstürdü, Muhammed'i memnun edemedi atasözünde geçen bir söz.
 3. dört büyük peygamberden biri. dört büyük kitaptan incil'in kendisine gönderildiği, fir'avunlarla verdiği muhteşem mücadeleyle bilinen büyük peygamb kur'an'da 25 yerde ismi geçmektedir
 4. Bir şeyin işlemesini deruhte ettirmek.
 5. Dört büyük peygamberden birisidir. Hakiki Hristiyanlık dininin peygamberidir. Kur'an-ı Kerim'de meziyet ve senası geçmektedir. İncil, mukaddes kitabıdır. Vahiy ile kendine gönderilmiştir. Ancak kendisinden sonra Havarileri tarafından yazılmıştır.(İncil'in bir yerinde İsa (A.S.) demiş: "Ben gideceğim; ta dünyanın reisi gelsin." Acaba Hz. İsa (A.S.)'dan sonra dünyanın reisi olacak ve hak ve batılı fark ve temyiz edip Hz. İsa'nın (A.S.) yerinde insanları irşad edecek, Resul-i Ekrem'den (A.S.M.) başka kim gelmiştir? Demek Hz. İsa (A.S.), ümmetine daima müjde ediyor ve haber veriyor ki: Birisi gelecek; bana ihtiyaç kalmayacak, ben onun bir mukaddemesiyim ve müjdecisiyim. M.)
 6. Zenginleştirme veya zenginleştirilme.
 7. (en)Industry Standard Architecture PC bus type 16 bits.
 8. (en)Industry Standard Architecture - ISA is a standard bus architecture that is associated with the IBM AT motherboard It allows 16 bits at a time to flow between the motherboard circuitry and an expansion slot card and its associated device.
 9. (en)Industry Standard Architecture; desktop PC adapter board specification.
 10. (en)Acronym for Industry Standard Architecture Refers to hardware compatibility with the original IBM-compatible machines IBM PS2 machines with the microchannel bus do not follow this system, so they require special accessory cards An ISA machine will accept any ISA or original IBM-compatible accessory card Not all IBM-compatible machines are ISA Packard-Bell, Compaq and several other machines have 'proprietary' boards that can cause compatibility problems.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

urucuruburuçuruçi ısauruguayisaisa amblemi olarak kullanılan kuzu şekliisa gibiisaacisabelisabellaisabelline wheaterisabetisabet almakisabet etmekisis a cash discount possibleis adamlariis an all day tour available hereis an installment purchase possible
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın