ultrason probu ne demek?

 1. Elektrik sinyalini ultrasonik sese, ultrasonik sesi de yeniden elektrik sinyaline dönüştürerek monitörde görülebilmeyi sağlayan aygıt. Günümüzde ultrasonografi aygıtlarında, sektör, konveks ve lineer prob çeşitleri kullanılmaktadır.
 2. (en)Ultrasound transducer, linear, sector, convex, microconvex.

ultrason cihazı

 1. Ultrasonografik muayene yapmaya yarayan aygıt.
 2. (en)Ultrasound scanner.

ultrason enerjisi

 1. Cerrahide ve endüstride kullanılan ses enerjisi. Ses frekansı cm2'ye 10 Watt'dan fazladır.
 2. (en)Ultrasound power.

prob

 1. Melezleme ile nükleik asit zincirine yerleştirilerek bunlarla melezlenen dizileri bulmak üzere kullanılan kimyasal ya da radyoaktif olarak işaretli DNA ya da RNA parçası.
 2. Derin yara vb. gibi oluşumları sondayla yoklama.
 3. Ultrasonografik muayenede ultrases dalgaları üretip dokuya gönderen ve dokuya çarpan ses dalgalarının yansımalarının geri alınmasını sağlayan ultrasonografi cihazının kısmı, transüder
 4. Genler veya hedef DNA parçalarındaki tamamlayıcı baz sırasını tanımlamak için kullanılan, sıklıkla bir belirleyici molekülle işaretlenmiş tek zincirli DNA'dan oluşan molekül.
 5. (en)Probe.
 6. (en)[prob.
 7. (en)(probable) ] likely, plausible, reasonable.
 8. Probable, probably, problem.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

ultrason cihazıultrason enerjisiultrasonultrasonicultrasonic bath ultrasonicatorultrasonic cardiographyultrasonic dental cleaningultrasonic detectorultrasonic examinationultrasonic frequencyultrasomeultrasanokardiyografiultrasantrifügasyonultrasantrifüjultrascopeultrasesprobprobabilismprobabilisticprobabiliteprobabilitypropro and conpro big hookpro boiled wheatpro cancer
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın