sudan ne demek?

 1. Önemsiz, saçma, baştan savma

  Doğruluğu peşin peşin kabul edilmiş bir hükme sudan sebepler aradılar.

  O. V. Kanık
 2. Bir grup sentetik, lipofilik, sentetik azo bileşiği. Mikroskobik olarak yağların ortaya konmasında kullanılır. Sudan III ve sudan IV gibi çeşitleri vardır.
 3. su gibi güzel, parlak
 4. Su gibi güzel, berrak.
 5. (en)Region of northern Africa south of the Sahara and Libyan deserts; extends from the Atlantic to the Red Sea a republic in northeastern Africa on the Red Sea; achieved independence from Egypt and the United Kingdom in 1956; involved in state-sponsored terrorism.
 6. (en)Sudanese.
 7. (en)Unsatisfying.
 8. (en)Unsatisfactory.
 9. (en)Flimsy.
 10. (en)Slight.
 11. (en)Thin.
 12. (en)Sorry.
 13. (en)Watery.
 14. (en)Casual.
 15. (en)Of no significance.
 16. (en)Empty.
 17. (en)Insubstantial.
 18. (en)Republic in northeastern Africa on the Red Sea; achieved independence from Egypt and the United Kingdom in 1956; involved in state-sponsored terrorism.
 19. (en)Region of northern Africa south of the Sahara and Libyan deserts; extends from the Atlantic to the Red Sea.
 20. (en)Sudan.
 21. Sudan

sudan alt ırkı

 1. Elevator ormanının kuzey bozkırları ve çayırlık bölgesinde yaşayan; çok koyu renkli deri, kıvırcık saç, uzun baş, geniş burun, kalın ve etli dudak, uzun boy (boyun yerel ayrılıklar gösterdiği olur) gibi özelliklerle ıralanan ve Zenci ırkına giren alt-ırk. a. bk. Bantu alt-ırkı, Nilot alt-ırkı.
 2. Elevator ormanının kuzey bozkırları ve çayırlık bölgesinde yaşayan; çok koyu renkli deri, kıvırcık saç, uzun baş, geniş burun, kalın ve etli dudak, uzun boy (boyun yerel ayrılıklar gösterdiği olur) gibi özelliklerle ıralanan ve Zenci ırkına giren alt-ırk. a. bk. Bantu alt-ırkı, Nilot alt-ırkı.

sudan bahane

 1. (en)Sorry excuse, thin excuse.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

sudan alt ırkısudan bahaneSudan boya deneyisudan boyasısudan bukalemunusudan çekirgesisudan çıkmasudan çıkmış balığa dönmeksudan çıkmış balık gibisudan dillerine aitsudasuda bekletmeksuda bitki yetiştirmesuda boğmaksuda boğulmak
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın