sistein cys c ne demek?

 1. Sülfidril grubu içeren bir amino asit.
 2. (en)Cysteine.
 3. (fr)Cystéine

sistein

 1. Formülü C3H7O2NS olan, protein hidrolizi ve sistinin bozunması ile oluşan biyokimya ve gıda araştırmalarında, ekmek hamurunda, indirgen madde olarak kullanılan, amonyak ve asetik asitte çözünen, eter, aseton, benzen, karbon disülfür ve karbon tetra klorürde çözünmeyen renksiz kristal yapıda bir amino asit. Alfa-amino-beta-tiolpropiyonik asit.
 2. Protein üretiminde kullanılan, vücuttaki zehirli maddeleri temizleyen bu sayede hücreleri koruyan, sembolü Cys ve C, yan zinciri hidrofobik olan ve tiyol grubu dolayısıyla kükürt kapsayan antitoksidan etkili kükürtlü amino asit.
 3. (en)Cysteine.

siste hareket edemiyen

 1. (en)Fogbound.

cys

 1. Bk. sistein
 2. Sistin.
 3. (en)Cystine.

c

 1. Türk abecesinin üçüncü harfi "ce" adı verilen bu harf, sesbilim bakımından dişeti damak ünsüzlerinin ötümlüsüdür; yazılı bir müzik eserinde, bir ölçü içinde dört tane dörtlük bulunduğunu gösterir.
 2. Element olan Karbon'un gösterimi
 3. Müzik edebiyatında ve dizgelerde DO notasını ifade eden harf.
 4. (en)Third letter of the English alphabet; musical note.
 5. Yüz dolarlık banknot, do [müz.], orta, yüz (romen rakamı)

Türetilmiş Kelimeler (bis)

sisteinsiste hareket edemiyensistektazisistektomisistelkozsistaljisistaltiksistansefaloselsistationinürisistatrofisissis balığısis bassis basmaksis bombasıcyscystcystacanthcystadenocarcinomacystadenomacystalgiacystasecystecystectasiacystectomycycy prescyancyan and dark bluecyanamid
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın