raslantısal boğma ne demek?

 1. (en)Accidental jamming

accidental

 1. Rastlantı sonucu olan
 2. Tesadüfi
 3. Bir notanın sesini yarım ton yükseltmek, alçaltmak veya eski durumuna getirmek için notanın soluna konulan diyez, bemol ve bek
 4. Kazara olan

raslantısal

 1. (en)Happy go lucky.

raslantı deneyi

 1. (olasılık kuramı) Değişmeyen koşullarda yinelenen, olası sonuçlar kümesi kuramsal olarak bilinen ancak sonucu bilinmeyen deney, örneğin, paranın bir kez atılması, iki zarın n kez atılması.
 2. (en)Random experiment.

boğma

 1. İncir, dut, kuru üzümün mayalandıktan sonra ilkel araçlarla damıtılmasıyla elde edilen, alkol derecesi düşük bir tür rakı.
 2. Boğmak işi.
 3. Güreş kurallarına aykırı olarak, kolun, karşı güreşçinin çenenin altından geçirilerek gırtlağa indirilmesi sonucu, güreşçinin soluk almasını önleme.
 4. Kısa süreli tok sesler elde etmek için pena tutan elle vurulacak tel ya da tellerin köprünün hemen yanından hafifçe sıkıştırılmasıyla sesin bir miktar susturulması.
 5. (en)Strangulation.
 6. (en)Stifling.
 7. (en)Smothering.
 8. (en)Choke.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

raslantısalraslantı deneyiraslantı sonucu olarakraslantisalraslansal asalakraslansal asalaklıkraslansal konakçıboğmaboğma rakıboğmacaboğmaca öksürüğüboğmaca öksürüğü sesiboğmaca toksiniboğmacalıboğmacalı gibi öksürmekboğmakboğmak boğmakboğboğaboğa ağılıboğa antilobuboğa antilopu
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın