nonsense mutasyon ne demek?

 1. Polipeptit zincirinin sonlanması sinyalini vermede kullanılan, mRNA'da üç sonlandırıcı kodondan birinin gelmesine neden olan bir mutasyon.
 2. (en)Nonsense mutation.

nonsense mutation

 1. Anlamsız mutasyon

nonsense

 1. Safsata, zırva
 2. Fasa fiso
 3. Saçma şey, boş laf
 4. Önemsiz şey
 5. Saçmalık
 6. Saçma!

mutasyon

 1. Değişinim.
 2. Gen değişinimi
 3. Dna içerisinde bireyin genetik karakterini belirleyen baz dizilerinin dış etmenler nedeniyle (radyasyon, kimyasal maddeler vb.) kaybı, yanlış eklenmesi ve dizilim sırasının bozulması olayı.
 4. Genomik DNA dizilerinde kendiliğinden ya da ışın, kimyasal maddeler gibi etkenler sebebiyle meydana gelen herhangi bir değişiklik.
 5. Genomik DNA dizilerinde kendiliğinden veya ışın ve kimyasal maddeler gibi etkenler nedeniyle meydana gelen kalıtsal değişiklik.
 6. Herhangi bir canlının veya canlı hücresinin kalıtım dokularında ve yapısal özelliklerinde kendiliğinden veya bir dış etkene bağlı olarak gerçekleşen düzensiz değişmeler.
 7. (en)Mutation.
 8. (fr)Mutation
 9. (la)Mutare: değişmek

Türetilmiş Kelimeler (bis)

nonsense mutationnonsensenonsense codonnonsense codonsnonsense correlationnonsense dispersionnonsense versenonseasonalnonsecretnonsecretivenonsecretlynonsectariannonsalariednonsaponifiablenonsatiation assumptionnonsatisfactionnonscheduledmutasyonmutasyon eklenmesimutasyon geçirmişmutasyon mutationmutasyonistmutasyonizmmutasaddımutasaddıkmutasaddıkınmutasaddıkun aleyhmutasaddırmutamuta nikahımutaassıbmutaassıbanemutaassıbın
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın