mumlu kağıt ne demek?

Mürekkep geçirmeyen ve delinebilir bir dolgu maddesi emdirilmiş, mürekkebi geçiren fakat delinmeyen bir cins pelürden ya da lifli bir dokudan oluşturulmuş, çoğaltma makinesinde basılacak yazıların yazıldığı kâğıt.

mumlu kağıt diğer anlamları

 1. Mürekkep geçirmeyen ve delinebilir bir dolgu maddesi emdirilmiş, mürekkebi geçiren, fakat kolay delinmeyen bir cins pelürden veya lifli bir dokudan oluşturulmuş, teksir makinesinde basılacak yazıların yazıldığı kâğıt.
 2. (en)[mumlu kağıt] stencil.
 3. (en)Wax paper.
 4. (en)Stencil.

mumlu kil

 1. (Heykel) Süzülmüş kil, arıkil, balmumu, çinko üstübeci, kükürt ve zeytinyağı karışımından meydana gelen bir heykel yapma gereci.
 2. (en)Plasticine.

mumlu bez

 1. (en)Waxcloth, oilcloth, cerecloth.

kağıt

 1. Hamur durumuna getirilmiş türlü bitkisel maddelerden yapılan, yazı yazmaya, basmaya, bir şey sarmaya yarayan kuru, ince yaprak; kâğıt para.
 2. Hamur durumuna getirilmiş türlü bitkisel maddelerden yapılan, yazı yazmaya, baskı yapmaya, bir şey sarmaya yarayan kuru, ince yaprak.
 3. Yazılı kâğıt yaprağı, pusula, tezkere
 4. Yazılı sınav kâğıdı.
 5. İskambil kâğıdı.
 6. Belge ve doküman
 7. Menkul kıymetler borsasında işlem gören tahvil, hisse senedi gibi mali değeri olan senet.
 8. Menkul kıymetler.
 9. Kâğıttan yapılmış
 10. (en)Paper.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

mumlu kilmumlu bezmumlu boyamumlu havyarmumlumumlubitmumlubitlermumluçivimumlukmumla aramakmumla aratmakmumla kaplımumlamamumlamakmummum 1mum 2mum ağacımum alayıkağıtkağıt açacağıkağıt açmakkağıt ağacıkağıt ağırlığıkağıt almakağıt altınkağıt artığıkağıt atmakağıt atmakkağıda dökmekkağıdı bırakmakağıdı dağıtana karşı oynanan kağıt oyunukağıdımsıkağıdın dağıtılmayan kısmı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın