malarial pigment ne demek?

 1. Sıtma pigmenti

sıtma

 1. Anofel türü sivrisineğin sokmasıyla insandan insana bulaşan, titreme, ateş ve ter nöbetleriyle kendini gösteren bir hastalık, malarya
 2. Alyuvarlarınsıtma asalaklarıyle bulaşmasından ileri gelen, ateş, titreme, üşüme nöbetleri ve sarılık gibi belirtilerle tanınan hastalık; bataklık iğezi, malarya.
 3. (en)Malaria.
 4. (en)Aguish.
 5. (en)Ague.
 6. (en)Intermittent fever.
 7. (en)Jungle fever.
 8. (en)Marsh fever.
 9. (en)Malaria malarya.
 10. (al)Malaria

malarial parasite

 1. Sıtma asalağı

malarial pneumonitis

 1. Malarya pnömonisi

pigment

 1. Canlı bir organizmanın oluşturduğu, ona özel bir renk veren kimyasal madde.
 2. Maddeye rengini veren organik veya inorganik yapı grupları.
 3. Bitki ve hayvanlarda renk maddesi.
 4. Eklendiği maddeye rengini verme özelliği olan, suda veya organik çözücülerde çözünmeyen doğal ya da yapay madde.
 5. Genellikle kuru tuz halinde olan diğer madde ve karışıma renk veren bir sıvı (boya) içerisinde dağıtılmış veya bir katı (örnek, polimer) ile karıştırılmış renkli tanecikler veren madde. En çok bilinen inorganik boyar maddeler; titanyumdioksit (beyaz), demir oksitler (kırmızı, kahverengi), kromatlar (sarı, kırmızı), siyanoferratlar (mavi) ve karbon (siyah). Çözünmeyen boyarlar da pigment olarak kullanılır.
 6. Dokularda erimiş, granüller veya kristaller h
 7. Renk maddesi.
 8. Bk. madensel boyaözü
 9. (en)Any material from which a dye, a paint, or the like, may be prepared; particularly, the refined and purified coloring matter ready for mixing with an appropriate vehicle.
 10. (en)Any one of the colored substances found in animal and vegetable tissues and fluids, as bilirubin, urobilin, chlorophyll, etc.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

malarial parasitemalarial pneumonitismalarial cirrhosismalarial disease agentsmalarial fevermalarial mosquitomalarialmalariamalaria carrying mosquitosmalaria malaryamalariacidalmalarmalar bonemalar processmalamala fidemala fidesmala in semala prohibitumpigmentpigment birikimipigment cellpigment gözesipigment hücresipigment inkontinensipigment tutamamapigmentalpigmentarypigmentary incontinencepigmepigme gibipigmelere aitpigmalyonizmpigman
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın