kuzan virüs enfeksiyonu ne demek?

 1. Geviş getirenlerde fetal dönemde hidranensefali ve beyincik hipoplazisi gibi yapılış bozukluklarına neden olan, Culicoides oxystoma ile taşınan viral hastalık.
 2. (en)Chuzan virus infection.

kuza

 1. Hırka parçası.

kuzah

 1. bulut meleği, gökyüzü
 2. Mevzi ismi.

virüs

 1. Bulaşıcı hastalıklara yol açan mikrop.
 2. Bilgisayar programlarında bozulmaya sebep olan etken.
 3. Bilgisayarda sistem öz kaynaklarını gereksiz olarak kullanan ve belleği bozan, kendini kopyalayarak üreten, bulaşmış olduğu yazılım çağrıldığında harekete geçen program.
 4. Canlı hücrelerde yaşayan, metabolizmaları bulunmayan, oksijen kullanılmayan, makromoleküller oluşturmayan büyümeyen veya ölmeyen, fakat sadece canlı hücrelerde üreyen, biçimleri bakterininkilere benzeyen, birçok hastalığa yol açan, ancak elektron mikroskobunda belirlenebilecek kadar küçük olan, protein ve nükleik asitlerden oluşan enfeksiyon yapıcı madde.
 5. Ancak elektron mikroskobuyla görülebilen, özel filtrelerden geçebilen, yalnızca canlı hücreler içerisinde üreyebilen, RNA veya DNA kitlesinden oluşmuş, herhangi bir metabolik işlev göstermeyen mikroorganizma.
 6. (en)Virus.
 7. (en)Germ.
 8. (en)Viral.
 9. (en)Virüs.
 10. (al)Virus

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kuzakuzahkuzahiyekuzakızkuzamelkuzkuz yanıvirüsvirüs adlandırılmasıvirüs arama programıvirüs belirtecivirüs benzeri tanecikvirüs bilimivirüs cinsivirüs fabrikasıvirüs genusuvirüs gruplarıvirülanvirülansvirülans plazmitlervirülantvirülant faj
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın