kurma konut ne demek?

 1. Belli başlı parçalarının tümü ya da bir bölümü, daha önce üretimlikte işlenip yapım alanına getirilen ve orada birleştirilerek kurulan konut. bk. önyapım.
 2. (en)Prefabricated dwelling.
 3. (fr)Maison préfabriquée

kurma kuralları

 1. Bir biçimsel dilin düzgün deyimlerini belirlemek üzere (i) abece öğesi her ilkel imin dizimsel türünü belirleyen, (ii) dizimsel türleri (…) gibi yönetilen deyimler ile (...) dizimsel türünden B gibi bir yöneten deyimden dizimsel türü (...) olan (…) düzgün deyiminin kurulabileceğini belirten kurallar. ||kurma kuralları herhangi bir düzgün deyimin sonlu sayıda adımla üretilmesini sağladığı gibi, verilen bir deyimin düzgün olup olmadığını, düzgün ise dizimsel türünün ne olduğunu da belirlemeye yarar.
 2. (en)Formation rules.
 3. (fr)Règies de formation

kurma algılama uyarısı

 1. (en)Setup detection notice.

konut

 1. İnsanların içinde yaşadıkları ev, apartman vb. yer, mesken, ikametgâh
 2. Bir bilimin kuruluşunda temel görevi görmekle birlikte belikten daha az olma ve tanımlanmayan ilkel gerçek, koyut, postulat: Eukleides'in "Bir noktadan bir doğruya ancak bir paralel çizilebilir." yolundaki konutu gibi.
 3. Bk. konakçı.
 4. Kum çukurlarından mağaralara, kaya oyuklarından ağaç kabuklarına, siperliklerden değişik biçimdeki kulübelere, çadırlardan ağaç ve taştan yapılma evlere kadar genişleyen; insanın yatıp kalktığı, kötü havalardan, yırtıcı hayvanlardan, baskınlardan korunduğu, işinin dışında barındığı yer.
 5. (en)Housing.
 6. (en)House.
 7. (en)Domicil.
 8. (en)Domicile.
 9. (en)Residence.
 10. (en)Abode.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kurma kurallarıkurma algılama uyarısıkurma betiğikurma ile ilgilikurma levyesikurmakurma mandalikurma mekanizmasıkurma somunukurma suçkurkur bandı sistemikur davranışıkur dosyası eklekur farkıkonutkonut açığıkonut açigikonut araştırmasıkonut belgesikonut birimikonut birleşkesikonut bunalımıkonut dengesikonut derneğikonukonu komşukonu başlığıkonu başlığı kaynak dizimikonu bulma
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın