kalkan alıklığı ne demek?

 1. Doğumdan önce ya da çocukluğun ilk yıllarında kalkan bezinin kana yeterince salgı akıtmamasından ileri gelen, beden ve anlık gelişiminde önemli geriliklere neden olan anlak yetersizliği.

kalkan

 1. Ok, kılıç vb.nden korunmak için savaşçıların kullandığı korunmalık.
 2. Toplum olaylarında güvenlik görevlilerinin çeşitli saldırı araçlarından kendilerini ve başkalarını korumak için kullandıkları, özel olarak yapılmış korumalık.
 3. Koruyucu
 4. Yan yüzergillerden, büyük, yassı, derisi düğme veya çivi denilen birtakım sivri kemiklerle örtülü, beyaz etli balık, kalkan balığı (Scophtalmus maximus).
 5. Karapaks, klipeus, skutellum, skutum gibi yapılar.
 6. Oktan veya kılıçtan korunmak için savaşçıların kullandığı korunmalık.
 7. (en)Firewall.
 8. (en)Outgoing.
 9. (en)Shield.
 10. (en)Turbot.

kalkan balığı

 1. Kalkan (II)
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının, yanyüzergiller (Pleuronectidae) familyasından, 100 cm kadar uzunlukta, üzerinde çivi gibi sert süsler bulunan, Avrupa kıyılarında, Akdeniz ve Karadeniz'de yaşayan bir tür.
 3. Kemikli balıklardan, kalkan balıkları (Scophthalmidae) familyasından, 100 cm kadar uzunlukta olabilen, üzerinde çivi gibi sert süsler bulunan, Avrupa kıyılarında, Akdeniz ve Karadeniz'de yaşayan bir tür.
 4. (en)Turbot.
 5. (fr)Turbot
 6. (la)Rhombus maximus
 7. (la)Psetta maxima

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kalkankalkan balığıkalkan balığıgillerkalkan bezikalkan biçimli yanardağkalkan böceklerikalkan duvarkalkan gibikalkan gibi organkalkan kıkırdağıkalkadiskalkalkalkalekalkkalk borusukalk ve gitkalk zilialıklıkalıklamakalıklaşmaalıklaşmakalıklaştırmaalıklaştırmak
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın