kırılarak ezilmiş mısır ne demek?

 1. Kırılmış mısırın aspirasyonundan, uygun bir biçimde tavlanmasından, düz ezme merdanelerinden geçirilmesinden sonra kurutulup soğutulmasıyla elde edilen bir ürün.
 2. (en)Scraping rolled corn.

kırılabilir

 1. (en)Breakable, fragile, frangible, refrangible.

kırılamaz

 1. (en)Infrangible

ezilmiş

 1. Ezik duruma gelmiş
 2. Kendisine baskı yapılmış, hakları elinden alınmış.
 3. (en)Bowed down.
 4. (en)Downtrodden.
 5. (en)Repressed.
 6. (en)Crushed.
 7. (en)Smashed.

mısır

 1. Buğdaygillerden gövdesi boğumlu ve kalın, yaprakları şerit biçiminde, boyu yaklaşık 2 m olabilen, erkek çiçekleri tepede salkım durumunda, dişi çiçekleri yaprakla gövde arasında koçan biçiminde olan bir kültür bitkisi (Zea mays).
 2. Bu bitkinin koçan üzerindeki taneli ürünü.
 3. Bu ürünün taneleri.
 4. Buğdaygiller (Poaceae, Gramineae) familyasından, erkek ve dişi çiçekleri aynı bitkinin farklı yerlerinde bulunan, özellikle Karadeniz Bölgesi'nde tohumları için kültürü yapılan, tohumları hem yaş, hem de kuru olarak yenen, tek yıllık, otsu bitki.
 5. Buğdaygiller familyasından, erkek ve dişi çiçekleri aynı bitkinin farklı yerlerinde bulunan, enerji bakımından zengin, selüloz oranı düşük, lizin bakımından fakir, tek yıllık otsu bitki.
 6. Bir tarım bitkisi ve taneli ürünü.
 7. Afrika'da bir ülke.
 8. (en)Egyptian.
 9. (en)Corny.
 10. (en)Maize.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kırılabilirkırılamazkırılankırılkırılcaezilmişezilmiş maltezilmiş tane sorgumezilmişlikezilmisezilmeezilme direnmesiezilme gerilmesiezilme sendromuezilmeden yenilmekezile büzüleezilenezilen kişiezilgenezilip büzülmek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın