izlem tasarımı ne demek?

 1. Kuruluşların örgütlenme ve bütçe yapılarının örgütsel öncelikler, görevler ve uzun dönem erekler çerçevesinde nasıl biçimlendirileceğini belirleyen ve bu ereklere ulaşmak için gerekli olan politikaları, araç ve başarıyı etkileyecek dışsal unsurları dikkate alan, diğer bir deyişle uzun dönemli ereklere nasıl ulaşılacağını araçlarıyla, yöntemleriyle birlikte gösteren yol haritası niteliğindeki izlem.
 2. (en)Strategic plan.

izlem

 1. İzleme işi, izleme, takip.
 2. iz bırakan
 3. Kişinin, oyunun durumuna ve karşı oyuncunun önceki eylemine göre izleyebildiği olası eylem yolları. Eylem yolları belli bir olasılıkla seçildiğinde izleme karma izlem, her durum için tek eylem yolu uygun olduğunda arı izlem adı verilir.
 4. (en)Strategy.

izleme

 1. İzlemek işi, takip.
 2. Sanığın üstüne atılan suçu işleyip işlemediğini ortaya çıkarmak için, olumlu ya da olumsuz kanıtların toplanması yolunda yapılan işlemlerin tümü.
 3. Bir filmin, göstericiyle görüntülüğe yansıtılan ya da bakımlıkta oynatılan görüntülerini görme. TV
 4. Bir almacın görüntülüğündeki görüntüleri görme.
 5. Temel fişin alt yanında ya da arka yüzünde bulunan kayıtla ek fişleri bulma. bkz.izleme kaydı.
 6. (en)Tracking.
 7. (en)Vision, seeing, viewing (of a film),.
 8. (en)Viewing (television).
 9. (en)Following.
 10. (en)Tracing.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

izlemizlemeizleme bayrağıizleme günlügüizleme günlüğüizleme hakkıizleme kaydıizleme olayiizleme servisiizleme sorusuizleçizlediizlekizlekselizlafizlakizlalizlamizlanda alçagitasarımı kopyalatasarımtasarım aracıtasarım belirtimleritasarım denetleyicisitasarım dilitasarıtasarı aşamasıtasarı aşamasındatasarı geometritasarı hazırlamak
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın