index delete ne demek?

 1. Dizin sil

dizin

 1. Bir kitabın veya derginin kişi, konu, yer adı vb. bakımından içindekileri yer numarasıyla belirten ve eserin arkasında yer alan alfabetik liste, indeks, fihrist.
 2. Belli bir konuda çıkan kitap ve dergideki yazılarla ilişkiyi sağlayan ve ayrı bir kitap veya süreli yayın biçiminde çıkan eser.
 3. Kitaplık, belge vb. için düzenlenen belli bir bilginin veya belgenin bulunduğu yeri gösteren düzenli liste.
 4. Belli bir olaya ilişkin sayısal değerlerin zaman ve uzam açısından gösterdiği göreli değişmelerin ölçüsü.
 5. Bir olgunun nicelik, boyut ve değer bakımından belli bir zamanda eriştiği düzeyin, o değişkenin temel alınan dönemdeki değerine göre ifade edilmesi.
 6. Kitaplıkbilim ve belgebilim alanında belli bir bilginin ya da belgenin nerede olduğunu belirleyen düzenli liste.
 7. Bir kitabın ya da derginin içindekileri (kişi, konu, yer adı vb.) yer numarasıyle belirten ve kitabın ya da dergi cildinin arkasında yer alan abecesel liste.
 8. Belli bir konuda çıkan kitap ve dergilerdeki yazılara ulaşımı sağlayan ve ayrı bir kitap ya da süreli yayın biçiminde çıkan yapıt.
 9. (en)Directory.
 10. (en)Index, indice.

index analysis

 1. Endeks analizi
 2. Göstereç çözümlemesi

index and tables

 1. Dizin ve Tablolar

delete

 1. Çizmek
 2. Çıkarmak
 3. Silmek, bozmak
 4. Kazımak

Türetilmiş Kelimeler (bis)

index analysisindex and tablesindex baseindex bondindex cardindexindex climbindex cycleindex entryindex entry codesindebtindebtedindebted toindebtednessindecencydeletedelete a jobdelete a subwebdelete after current positiondelete albumdelete alldelete all affected filesdelete all nowdelete arrowdelete authoritydeledeleaddeleavedelebdelec
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın