ikincil ne demek?

 1. Sırada önem bakımından ikinci derecede olan, tali, sekunder.
 2. Belirli amaçlara göre yapılan düzenlemede ikinci derecede olan.
 3. (en)Subsidiary.
 4. (en)Collateral.
 5. (en)Minor.
 6. (en)Peripheral.
 7. (en)Secondary.
 8. (en)Subordinate.
 9. (en)By product.
 10. (en)Derivative.
 11. (en)Knock on effect.

ikincil ağızlılar

 1. Çok hücrelilerden (Metazoa), sölomlular (Coelomata) alt bölümünden, gelişmeleri sırasında embriyoda meydana gelen ilk ağız (blastopor) ergin hayvanın anüsünü oluşturan, ağız ventralde ön uca yakın bir yerden ikincil olarak meydana gelen, ya da ilk ağız tüm olarak kapanıp ergin hayvanda hem ağız, hem de anüs yeniden oluşan bir filum. Derisi dikenliler (Echinodermata) ve kordalılar (Chordata) olmak üzere iki büyük alt filumu vardır.
 2. Çok hücrelilerden (Metazoa), sölomlular (Coelomata) alt bölümünden, gelişmeleri sırasında embriyoda meydana gelen ilk ağız (blastopor) ergin hayvanın anüsünü oluşturan, ağız ventralinde ön uca yakın bir yerden ikincil olarak meydana gelen veya ilk ağız tüm olarak kapanıp ergin hayvanda hem ağız hem de anüs yeniden oluşan bir grup.
 3. (en)Deuterostoma.
 4. (fr)Deutérostomie
 5. (la)Deuterostomia

ikincil akantozis nigrikans

 1. Şişman köpeklerde, vücut kıvrımlarının sürtünmesi ve hipotiroidizm gibi nedenlerden veya hormonal bozukluklardan kaynaklanan akantozis nigrikans.
 2. (en)Secondary acanthosis nigricans.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

ikincil ağızlılarikincil akantozis nigrikansikincil aktif taşınımikincil aldosteronizmikincil alkolikincil amaçikincil aminikincil amitikincil anemiikincil aşağılık duygusuikinciikinci adikinci adresikinci anikinci anneden olan çocuk
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın