hidra ne demek?

 1. Hidralar takımından, 1 cm uzunluğundaki, vücudu torba biçiminde, ağız çevresinde 6-10 dokunacı olan tatlı su hayvanı (Hydra).
 2. Bk. tatlı su polibi
 3. Tatlı su polibi.
 4. (en)Hydra, multi-headed water serpent which grew new heads immediately after the old ones were cut off (Greek Mythology); large southern constellation; complex problem which grows worse even as part of it is solved; freshwater polyp.
 5. (la)Hydra

tatlı su polibi

 1. Çok hücrelilerin (Metazoa), sölenterler (Coelenterata) alt bölümünün, knidliler (Cnidaria) filumunun, hidralar (Hydrozoa) sınıfından, torba biçiminde vücutlu, üst kısmında bir ağız ve çevresinde dokunaçlar bulunan, tatlı su ve göllerde yaşayan, koloniler teşkil eden, medüz dölleri bulunmayan, yeşil hidra (Hydra viridis), kara hidra (H.fusca) gibi türleri bulunan bir cins.
 2. Sölenterler (Coelenterata) alt bölümünün, knidliler (Cnidaria) şubesinin, hidralar (Hydrozoa) sınıfından, torba biçiminde vücutlu, üst kısmında bir ağız ve çevresinde dokunaçlar bulunan, tatlı sularda yaşayan, koloniler teşkil eden, medüz dölleri bulunmayan bir cins, hidra.
 3. (en)Freshwater hydra.
 4. (fr)Hydre d'eau douce
 5. (la)Hydra

hidradenit

 1. Ter bezlerinin inflamasyonu.
 2. (en)Hydradenitis.

hidradenom

 1. Ter bezleri tümörü.
 2. (en)Hydradenoma.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

hidradenithidradenomhidradenomahidragoghidrakrilik asithidralarhidralazinhidrallantoishidramnioshidramniyonhidrhidhid ups batteryhid ups pilihidahidab
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın