havuçlu kek ne demek?

 1. (en)Carrot cake

carrot

 1. Havuç; kızıl saç, kızıl saçlı kimse
 2. Havuç, Daucus carota.

havuçlu puding

 1. (en)Carrot pudding

havuç

 1. Maydanozgillerden, koni biçimindeki etli kökü için sebze olarak yetiştirilen iki yıllık otsu bir kültür bitkisi, yeregeçen, pürçüklü (Daucus carota).
 2. Maydanozgiller (Umbelliferae) familyasından, taç yaprakları beyaz, pembemsi ya da sarı renkli, meyveleri kanatlı fındık (şizokarp) tipi olan, bir ya da iki yıllık, otsu bitkiler.
 3. Maydonozgiller familyasından, taç yaprakları beyaz, pembemsi veya sarı renkli, kök yemler arasında yer alan, karotence zengin, şekerin yanında nişasta da, tek veya iki yıllık otsu bitki.
 4. (en)Carrot.
 5. (fr)Carotte
 6. (la)Daucus carota

kek

 1. Ana maddeleri yumurta, un ve şeker olan, içerisine kuru üzüm, kakao, fındık vb. konularak fırında pişirilen tatlı çörek.
 2. Tane ve tohumların, etin, balığın yağını veya diğer sıvılarını çıkarmak için mekanik sıkılmalarıyla oluşan fiziksel form.
 3. Kristal yapısında kalıp şeklindeki katı kütle.
 4. Tane veya tohumların, etin veya balığın yağını veya diğer sıvılarını çıkarmak için mekanik sıkılmalarıyla elde edilen ve hayvan beslemede protein kaynağı olarak kullanılan yan ürün.
 5. (en)Cake.
 6. (en)Muffin.
 7. (fr)Se grumeler

Türetilmiş Kelimeler (bis)

havuçlu pudinghavuçhavuç kızartmasıhavuç örnekhavuç rengindehavuç salatasıkekkek dilimikek hamurukekakekekekeçkekeçlikkekeekekelemekekelemekkekeakeatskebkebab
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın