hamam böcekleri ne demek?

 1. Blattaria takımında bulunan ve Blatta, Blattella ve Periplaneta gibi önemli cinsleri içeren, yassı ve oval bir vücuda sahip kanatlı, evlerde ve gıda üretilen yerlerde yaşayan, birçok hastalığa rezervuarlık yapan böcekler.
 2. (en)Cockroach.

hamam böceği

 1. Hamam böceğigillerden, kirli yerlerde üreyen zararlı bir böcek (Blatta orientalis)
 2. Böcekler (Insecta) sınıfının, düz kanatlılar (Orthoptera) takımından, dünyanın her tarafında evlerde, fırın ve hamamlarda rastlanan, 3-4 cm kadar boyda, Periplaneta americana, P. orientalis ve Blatta germanica, B. orientalis türlerine verilen genel ad.
 3. (en)Cockroach, American cockroach.
 4. (fr)Cancrelat

hamam böceğigiller

 1. Düz kanatlılar takımına giren, örnek hayvanı hamam böceği olan bir familya.

böcek

 1. Eklem bacaklıların, altı bacaklı, çoğu kanatlı ve vücutları baş, göğüs, karın olarak eklemlerden oluşmuş hayvan sınıfı, haşere.
 2. Istakoza benzer, uzunluğu 30-40 cm kadar olan, sarı renkli, kısa kıskaçlı, yenilen bir deniz hayvanı.
 3. Kelebek, kurt ve tırtılın dışında kalan küçük hayvancıklar
 4. Bk. lângust
 5. Ler sınıfına bağlı eklembacaklıların ortak adı. (Tanıma uymayan ve dilimize yanlış olarak yerleşen sözcükler de vardır: Sümüklüböcek, uyuzböceği, tespihböceği v. b.)
 6. (en)Insect.
 7. (en)Beetle.
 8. (en)Crawler.
 9. (en)Lobster.
 10. (en)Bug haşere.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

hamam böceğihamam böceğigillerhamamhamam anasıhamam bohçasıhamam gibihamam gibi yerhamam kesesihamam külhanıhamam otuhamahamadahamadryadhamahhamaidböceklerböceklerde hortumböceklerle ilgiliböceklenmeböceklenmekböcekböcek avıböcek bacağının son bölütüböcek bilimciböcek bilimi
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın