gri balıkçıl ne demek?

 1. Kuşlar (Aves) sınıfının, leyleksiler (Ciconiiformes) takımından, Palearktik bölge ve Asya'da yaşayan, Türkiye'nin her tarafında göl, nehir ve bataklıkların ıslak çayırlarında görülen, yuvasını genellikle ağaçlara gruplar hâlinde yapan, sırtı kül rengi, karnı beyaz olan yerli bir tür. Kül rengi balıkçıl.
 2. Kuşlar (Aves) sınıfının, Leyleksiler (Ciconiiformes) takımından, Palearktik bölge ve Asyada yaşayan,Türkiyenin her tarafında göl ve bataklıkların ıslak çayırlarında görülen, yuvasını genellikle ağaçlara gruplar h
 3. (en)Common heron.
 4. (fr)Héron cendré
 5. (la)Ardea cinerea

gri

 1. Kül rengi, boz renk.
 2. Bu renkte olan.
 3. (en)Graduate, Realtors Institute A professional designation granted to a member of the National Association of Realtors who has successfully completed three courses covering Law, Finance and Principals of Real Estate.
 4. (en)Graduate, Realtors Institute A professional designation granted to a member of the National Association of Realtors who has successfully completed courses covering Law, Finance and Principles of Real Estate.
 5. (en)Graduate Realtor Institute.
 6. (en)Gas Research Institute.
 7. (en)Global Reporting Initiative GRI is an independent global institution which is developing a generally accepted framework for sustainability reporting You can read about the GRI here.
 8. (en)Global Reporting Initiative.
 9. (en)Georgus Rex Imperator.
 10. (en)Christ.

gri ağaçkakan

 1. Bk. küçük yeşil ağaçkakan

balıkçıl

 1. Uzun bacaklılardan, boynu ve gagası uzun, su kıyılarında yaşayan, balık yiyerek beslenen büyük bir kuş (Ardea cinerea).
 2. Balıkla beslenen, balık yiyen.
 3. (en)Ichthyophagous.
 4. (en)Piscivorous.
 5. (en)Heron.
 6. (en)Fish-eating.
 7. (en)Egret.
 8. (en)Tern.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

grigri ağaçkakangri alan gery areagri balinaGri boynuzlu fundalık koyunugri ceketligri cevhergri çamgri deniz kartalıgri dil balığıgrgr wtgr.gr. wt.grabalıkçılbalıkçıl yatağıbalıkçılgillerbalıkçılığa aitbalıkçılıkbalıkçılık bilgisibalıkçılık bilimibalıkçılık ekonomisibalıkçılık hukukubalıkçılık işletmesibalıkçıbalıkçı barınağıbalıkçı çizmesibalıkçı düğümübalıkçı esnafı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın