gelatinoid ne demek?

 1. Jelatin benzeri
 2. Jelatine benzeyen
 3. Jelatin gibi

jelatin

 1. Genellikle hekimlik ve fotoğrafçılıkta kullanılan, hayvanların kemik, kıkırdak vb. dokularından veya bitkisel yosunlardan elde edilen saydam, renksiz, kokusuz bir madde.
 2. Ambalaj için kullanılan ince, parlak bir madde.
 3. Fing, gelatine (ABD: gelatin)] [Alm. Gelatine] Sinem. Hayvanların kemik ve deri kalıntılarının, sulandırılmış asitte kaynatılmasıyla elde edilen, suda eriyebilen, duyarkat yapımında, ayrıca ışık süzgeçlerinde önemli yeri olan protein.
 4. Açık sarı, suda çözünebilen ve hayvanlardan elde edilebilen pelte kıvamında, suda kaynatıldığı zaman çözünen, oda sıcaklığında katı hâle geçen bir protein. Denatüre olmuş kollagen.
 5. Hayvanların kemik, kıkırdak vb. dokularından veya bitkisel yosunlardan elde edilen saydam, renksiz, kokusuz bir madde.
 6. Jelleştirici, kıvam artırıcı gıda katkı maddesi.
 7. Ambalaj için kullanılan ince, parlak madde.
 8. Fr. Tıbda ve fotoğrafçılıkta kullanılan şeffaf, renksiz ve kokusuz bir cisim. Hayvanların kemik ve kıkırdak gibi kısımlarından elde edilir.
 9. Açık sarı, suda çözünebilen ve hayvanlardan elde edilen pelte kıvamında, suda kaynatıldığı zaman çözünen, oda sıcaklığında katı duruma geçen bir protein.
 10. (en)Gelatin.

gelatinous

 1. Jelatinli
 2. Jelatinsi
 3. Pelte halinde
 4. Jelatin gibi

gelatinously

 1. Jelatinli bir biçimde
 2. Jöle gibi
 3. Jelatinli bir şekilde

Türetilmiş Kelimeler (bis)

gelatinousgelatinouslygelatinousnessgelatingelatin gelatinegelatin dessertgelatin hydrolisation testgelatin spongegelati
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın