g ne demek?

 1. Müzik edebiyatında ve dizgelerde SOL notasını ifade eden harf.
 2. Guanin.
 3. Guanozin. S.Glisin.
 4. Glikoz.
 5. Serbest enerji.
 6. Gauss.
 7. Serbest enerji.
 8. Bk. giriş/çıkış
 9. (en)Gram.
 10. (en)Free energy.
 11. (en)Traditional Chinese Medicine.
 12. Ingiliz alfabesinin yedinci harfi; miiz sol notasl; argo bin dolar; yerçekimi birimi G clef sol anahtam G flat sol bemol G minor sol minor G sharp müz sol diyez Gstring i kemanda sol teli, kemamn en pes teli; kdili dansözlerin kullandlgı ve belin etrafına dolanmış bir kemerle tutu lan küçük örtü, key of G sol perdesi G kls George, German gravity, g kls genitive gram gulf Ga kls Georgia GA, G /A, ga kls general average
 13. Sol [müz.], bin (roma)

g 15

 1. Üye ülkeler arasındaki işbirliğini geliştirmek, Dünya Ticaret Örgütü ve G7 gibi uluslararası gruplara üyeleri adına görüş bildirmek amacıyla Cezayir, Arjantin, Brezilya, Şili, Mısır, Hindistan, Endonezya, Jamaika, Kenya Nijerya, Malezya, Meksiko, Peru, Senegal Sri Lanka, Venezüella ve Zimbabve gibi on yedi gelişmekte olan ülkenin oluşturduğu örgüt.
 2. (en)The Group of Fifteen.

g 20

 1. G-22 ve G-33 gibi geçici gruplardan sonra, G-8 ülkelerinin yükselmekte olan pazar ekonomisi ülkeleriyle işbirliğini geliştirmek için Türkiye, Hindistan, Brezilya, Arjantin, S. Arabistan, Meksika, G. Afrika, G. Kore, Çin, Avustralya ülkeleri ile DB ve IMF kuruluşlarının katılımıyla danışma amacıyla oluşturdukları topluluk.
 2. (en)Group of twenty.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

g 15g 20g akting bantlama tekniğig bantlarıg branch ghqg cetvelig clefg değerig etmeniababaaba güreşiabacıabacılık
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın