güven değiştirim ne demek?

 1. Özellikle okula başladıktan sonra çocukların, ana ve babaların güç ve beceri yönünden eşsiz olduğu inancını yitirip, onların yerine bu açıdan başka kişileri koymaları.

güven

 1. İnanma ve bağlanma duygusu.
 2. Korku, çekinme ve kuşku duymadan inanma ve bağlanma duygusu, itimat.
 3. Yüreklilik, cesaret.
 4. Hastanın, sorunlarının çözümünde sağaltımcıyle olumlu sonuçlara varabileceği konusundaki inancı.
 5. Korku ve kuşku duygusundan uzak.
 6. Sevinç, mutluluk.
 7. (en)Trust.
 8. (en)Confidence.
 9. (en)Reliance.
 10. (en)Assurance.

güven aralığı

 1. Belirli bir olasılık seviyesinde, gerçek ortalamanın deneysel ortalama civarında bulunduğu aralık.
 2. Ana kitle parametresinin n sayıda birim içeren örnek yardımıyla hesaplanmış olan oran, ortalama vb. ölçütün kabul edilebilir bir hata payıyla alt ve üst sınırlarını belirleyerek bir aralık içinde tahmin edilmesi.
 3. A önceden saptanmış bir olasılık olmak üzere, kestirilecek (…) evrendeğeri için, (…)eşitliğini sağlayan (…)örneklemdeğerleri arasındaki aralık.
 4. (en)Confidence interval.

değiştirim

 1. Değiştirme işi.
 2. A deyiminde B nin C iledeğiştirim'i, A daki her B geçişi yerine C nin konulması demektir. || Örn. (…)
 3. Alıcının çevirim sırasında durdurulması, alıcı önündeki varlık ya da nesnelerin değiştirilmesi, sonra çevirime yeniden başlanması yoluyla bir çekimde yer alan varlık ya da nesnelerin birdenbire değişmiş, birinin yerini bir başkasının almış görünmesini sağlayan sinema hilesi. (İlk varlık ya da nesnenin yerine başka bir varlık ya da nesne geçirilmemişse, bu durumda ilk varlık ya da nesne birdenbire ortadan yok olmuş sonucu sağlanır).
 4. (en)Substitution.
 5. (al)Stopptrick, Verwandlungstrick
 6. (fr)Substitution
 7. (fr)Substitution, caméra arrêtée

Türetilmiş Kelimeler (bis)

güvengüven aralığıgüven bağıgüven belgesigüven beslemekgüven bölgesigüven derecesigüven dizinigüven duyulangüven düzenlegüvegüve dolugüve tozugüve yemezgüve yemişdeğiştirimdeğiştirim bulmadeğiştirim bulucudeğiştirimcideğiştirimlideğiştirimsizdeğiştirideğiştiricideğiştirici hatalarıdeğiştirici verilerideğiştirici yangıdeğiştireçdeğiştirendeğiştiren ilaçdeğiştiren kimsedeğiştiren şey
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın