flag ne demek?

 1. Bayrak
 2. Sancak
 3. Flama
 4. Bayrak çekmek, bayraklarla süslemek, bayrakla işaret vermek, sarkmak, pörsümek, gevşemek, güçsüz kalmak, nefesi kesilmek, monotonlaşmak, kaldırım taşı döşemek
 5. (ged, ging) büyük ve yassı kaldırım taşı. (--ged, --ging) bu taşlarla döşemek.
 6. (--ged, --ging) (down) bayrak/el sallayarak (birini, bir vasıtayı) durdurmak.
 7. (ged, ging) gevşemek
 8. Yorulmaya başlamak, kuvveti kesilmek, neşesi kaçmak.
 9. (ged, ging) bayrak, sancak, bandıra, flama
 10. Köpek veya geyik kuyruğu
 11. Çengel
 12. Bayrak çekmek, bayraklarla donatmak
 13. Bayrakla işaret vermek
 14. Bir şey sallayarak avını tuzağa düşürmek
 15. Zambak, süsen, saz, Iris pseudacorus
 16. Zambak yaprağı
 17. Süsen.

bayrak

 1. Bir milletin, belli bir topluluğun veya bir kuruluşun simgesi olarak kullanılan, renk ve biçimle özelleştirilmiş, genellikle dikdörtgen biçiminde kumaş, sancak
 2. Öncü
 3. Simge, sembol
 4. Baklagil çiçeklerinde diğerlerinden daha üstte bulunan, daha büyük olan ve çoğunlukla başka bir renkte ve yuvarlakça olan taç yaprağı.
 5. Gerektiğinde indirilip kaldırılan, açılıp kapatılan kol
 6. Hisse senedi teknik analizinde kullanılan fiyat grafiklerinde, büyük bir düşüş veya artış sonrası fiyatların kararlı bir biçimde aynı oranlarda dalgalandığını gösteren şekil.
 7. Bir ulusun, bir topluluğun veya örgütün simgesi olarak kullanılan, belli bir rengi ve biçimi olan, genellikle dikdörtgen biçiminde kumaş.
 8. Devletin belirli alametlerini havi ve belirli renklerde kare veya dikdörtgen şeklinde yapılmış olan bez. Sancak, alem.
 9. Çekme ağlarında ağız açıklığını sağlamak amacıyla torba ağın önüne yerleştirilen konik biçimli, mantar ve kurşun yakada ayrı ayrı bulunmakta olup elle örülerek veya hazır ağlardan kesilerek çıkartılan ağ parçası.
 10. (en)Flag.

flag at half mast

 1. Yarıya indirilmiş bayrak

flag captain

 1. Amiral gemisi süvarisi

Türetilmiş Kelimeler (bis)

flag at half mastflag captainflag completeflag dayflag downflag itflag lieutenantflag manflag messageflag of truceflabflabbergastflabbergastedflabbergastingflabbily
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın