fin okulu ne demek?

  1. Kaarle Krohn'un kurduğu ve tarihsel-coğrafyasal yöntem yardımıyla masal ile birlikte kimi halkbilim ürünlerinin kaynak, gelişim, göç yollarıyla yönlerini çözmeyi amaçlayan okul. bk. tarihsel-coğrafyasal yöntem. krş. insanbilim okulu.
  2. (en)Finnish school.
  3. (fr)École finnoise

fin balinası

  1. Balinalar (Cetacea) takımının, çatal kuyruklu balinagiller (Balaenopteridae) familyasından, 19-25 m kadar uzunlukta, büyük bir sırt yüzgeçli, 61 cm kadar kısa balina çubuklarına sahip, bütün okyanuslarda yaşayan bir memeli türü.
  2. Balinalar takımının, çatal kuyruklu balinagiller (Balaenopteridae) familyasından, 25 m kadar uzunlukta olabilen, büyük bir sırt yüzgeci, 61 cm kadar kısa balina çubuklarına sahip, bütün okyanuslarda yaşayan bir memeli türü.
  3. (en)Finback whale.
  4. (fr)Rorqual commun
  5. (la)Balaenoptera physalus

fin base

  1. Yüzgeç kaidesi

Türetilmiş Kelimeler (bis)

fin balinasıfin basefin hamamıfin keelfin rayfinfin raysfin ugorfinafinaglefifi amanillahfi katsayısıfi l vakifi tarihindeokulu asmaokulu asmakokulu bırakmakokulu kırmakokuluna gitmekokulusokulokul aile birliğiokul arazisiokul arkadaşıokul arkadaşları arasındaki bağlılıkokuoku kaldıroku kirişe yerleştirmekoku yaya yerleştirmek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın