f değeri ne demek?

 1. F-ölçerinde değişkiler arasındaki ayrımın anlamlılık düzeyini saptamak üzere başvurulan ve değişkilerin eşitliği varsayımının evetlenmesi için gözlenmiş F oranının aşmaması ya da altında kalması gereken kuramsal değer.
 2. Bk. f sayısı
 3. Konserve teknolojisinde, 121.1 oC'de, 1012 adet/ml Clostridium botulinum sporunu, 100 adet/ml düzeyine indirmek için gerekli olan süreyi ifade eden değer.
 4. (en)F-value.
 5. (en)Value.

f sayısı

 1. Çeşitli ışık düzengeci açıklıklarında, bir merceğin bağıntılı açıklığını, başka bir deyişle, geçirdiği ışık niceliğini belirleyen sayı; merceğin odak uzunluğunun, ışık düzengeci açıklığına (çapına) bölünmesiyle elde edilir. (Örneğin, odak uzunluğu 135 mm, ışık düzengeci çapı 30 mm olan merceğinf sayısı 135:30==4,5'tir ve f 4,5, f:4,5, f/4,5, 1:4,5 gibi çeşitli biçimlerde yazılır).
 2. (en)F-number, f-stop, f-value, stop, lens stop, aperture number.
 3. (al)Öffnungszahl
 4. (fr)Chiffre f, numéro f

f deliği

 1. Boş gövdeli veya kasalı gitarlarda öz yankıma oluşturmak için gitar yüzeyine açılan "f" biçimli delik.
 2. (en)F-hole.

F denemesi

 1. İki ölçüm takımının kesinliğini karşılaştırmak için kullanılan istatistiki bir yöntem.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

f deliğiF denemesif dağılımıff aktinf blokuf bölünmesif cetvelif çekip çevirmekf fababaaba güreşiabacıabacılıkdeğeri artmadeğeri aynı olmakdeğeri az olarakdeğeri azaltan şeydeğeri belirlenmemiş sigortadeğeri belirlenmiş sigortadeğeri belirtilmemişdeğeri bilinmemiş şeydeğeri değişmez belgitlerdeğeri düşmedeğerdeğer adıdeğer ağırlıklı endeksdeğer ahlakıdeğer alanı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın