duygusal benlik ne demek?

 1. Bireyin değerlilik duygularını,benlik algısı,kendini gerçekleştirme kapasitesi ve duygusal zekayı geliştiren değişkenlerin gelişimini kapsar.
 2. Bireyin değerlilik duygularını,benlik algısını,kendini gerçekleştirme kapasitesi ve duygusal zekayı geliştiren değişkenlerin gelişimini kapsar.

duygusal anımsama

 1. Stanislavski oyunculuk dizgesinde, oyuncunun geçmişteki deneyimlerini, hazırladığı rolü doğru bir biçimde ortaya çıkarmasında kullanması. Örnek : Ünlü ingiliz oyuncusu Ellen Terry gençliğinde duyduğu kilise çanlarını anımsayarak ağlıyabiliyordu. Oyuncunun, bir melodiyi, bir sesi, bir yüzü anımsayarak rolündeki hareketleri ve konuşmayı saptaması.
 2. (en)Emotional memory.

duygusal çıldırı

 1. Duyma, düşünme ve davranış alanlarında, sanrı, sabuklama, duygu kütlüğü gibi belirtiler gösteren ve kişinin gerçeklerle olan ilişkisinin büyük ölçüde azaldığı ruh hastalığı.

benlik

 1. Bir kimsenin öz varlığı, kişiliği, onu kendisi yapan şey, kendilik, şahsiyet
 2. Kendi kişiliğine önem verme, kişiliğini üstün görme, kibir, gurur.
 3. Bireyin ne olduğu, ne olmak istediği ve çevresince nasıl tanındığı konularındaki bilinçliliği.
 4. (en)Personality.
 5. (en)Individuality.
 6. (en)Conceit.
 7. (en)Self-respect.
 8. (en)Egotism.
 9. (en)Individualism.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

duygusal anımsamaduygusal çıldırıduygusal destekduygusal doyumduygusal düşünmeduygusalduygusal düzensizlikduygusal evriklikduygusal farklılıkduygusal gelişmeduyguduygu ahlakıduygu alışverişiduygu alışverişi akımıduygu ayağıbenlikbenlik başarısızlığıbenlik çatışmasıbenlik çözümlemesibenlik davasıbenlik direnmesibenlik duygu yatırımıbenlik dürtüsübenlik düzeyibenlik gelişimibenlibenligülbenliğin taşmasıbenliğin uçuvermesibenliğinden çıkmak
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın