dişsiz balinalar ne demek?

 1. Memeliler (Mammalia) sınıfının, etenliler (Placentalia) alt sınıfının, balinalar (Cetacea) takımından, erginlerinde dişleri bulunmayan, üst çenenin kenarında saçak gibi dizilmiş balina çubuklar bulunan, iki tane burun deliği olan türlere sahip bir alt takım.
 2. Memeliler sınıfının, balinalar (Cetacea) takımından erginlerinde dişleri bulunmayan üst çenenin kenarında saçak gibi dizilmiş balina çubukları bulunan, iki tane burun deliği olan türlere sahip bir alt takım.
 3. (en)Whalebonewhales.
 4. (fr)Mysticètes
 5. (la)Mysticeti

dişsiz

 1. Dişi olmayan.
 2. (en)Toothless.
 3. (en)Unserrated.
 4. (en)Edentate.

dişsiz memeli

 1. (en)Edentate.

balinalar

 1. Örnek hayvanı balina olan, kutup denizlerinde yaşayan memeli hayvanlar familyası.
 2. Memeliler (Mammalia) sınıfının, etenliler (Placentalia) alt sınıfından, genellikle denizlerin soğuk bölgelerinde yaşayan, derileri düz ve çoğunda tüysüz, başları büyük, ön ayakları yüzgeç biçiminde, art ayakları olmayan, kuyrukları balık kuyruğu gibi olup yatay şekilde, başın gerisinde 1-2 burun deliği bulunan, burun deliklerinden su fışkırtan, Eosen devrinden beri yaşayan, dişlibalinalar (Odontoceti) ve dişsizbalinalar (Mysticeti) alt takımları iyi bilinen bir takım.
 3. Genellikle denizlerin soğuk bölgelerinde yaşayan, derileri düz ve çoğunda tüysüz, başları büyük, ön ayakları yüzgeç biçiminde, arka ayakları olmayan, kuyrukları balık kuyruğu gibi olup, yatay biçiminde, başın gerisinde 1
 4. (en)Whales.
 5. (fr)Baleines
 6. (la)Cetacea, cetus: balina

Türetilmiş Kelimeler (bis)

dişsizdişsiz memelidişsiz memelilerle ilgilidişsizlerdişsizlikdişsildişsil dudaksıldişsil dudaksıl ünsüzdişseldişsel dudaksıldişsırtıdişdiş abanığıdiş açmadiş açma bıçağıdiş açma tezgahıbalinalarbalinalar veya yunuslarla alakalıbalinaların ölüm mücadelesibalinalıbalinabalina avcılığıbalina avcısıbalina avı gemisibalina avı tüfeğibalin
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın