deniziğnesigiller ne demek?

 1. (Yun. syn: ile; gnathos: çene) Balıklar (Pisces) sınıfının, kemikli balıklar (Teleostei) takımının, geri kemikli omuzlular (Catosteomi) alt takımından, vücutları kemik pullarla örtülü, ağızları boru biçiminde, karın yüzgeçleri olmayan, sıcak denizlerde yaşayan bir türlere sahip familya.
 2. Kemikli balıklardan, vücutları kemik pullarla örtülü, ağızları boru biçiminde, karın yüzgeçleri olmayan, sıcak denizlerde yaşayan türlere sahip bir familya.
 3. (en)Pipefishes.
 4. (al)Seenadels
 5. (fr)Syngnathes
 6. (la)Syngnathidae

deniziğnesi

 1. Yuvarlak somaklı, vücudu ince ve uzun bir deniz balığı (Syngnathus acus).
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının,deniziğnesigiller (Syngnathidae) familyasından, 30-45 cm kadar uzunlukta, kuzey denizlerinde ve Akdeniz'de yaşayan, yakın bir akrabası Apolyont Gölü'nde bulunan, erkeği karın kıvrımından yapılmış bir kese içinde taşıdığı yumurtalara bakan bir tür.
 3. Kemikli balıklardan, deniziğnesigiller (Syngnathidae) familyasından, 45 cm kadar uzunlukta olabilen, kuzey denizlerinde ve Akdeniz'de yaşayan, yakın bir akrabası Apolyont Gölü'nde bulunan, erkeği karın kıvrımından yapılmış bir kese içinde taşıdığı yumurtalara bakan bir tür.
 4. (en)Big pipefish.
 5. (fr)Syngnathe aguille
 6. (la)Syngnathus acus

deniziğnesi balığı

 1. (en)Greater pipefish

Türetilmiş Kelimeler (bis)

deniziğnesideniziğnesi balığı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın