dönüşüm elektronu ne demek?

 1. Atom içinde oluşan bir dönüşüm sonucu, atom tarafından fırlatılan elektron.
 2. (en)Conversion electron.
 3. (fr)Électron de conversion

dönüşüm

 1. Olduğundan başka bir biçime girme, başka bir durum alma, tahavvül, inkılap, transformasyon
 2. Görevinin değişikliğe uğraması yüzünden bir organda ortaya çıkan değişme.
 3. Bilinçaltına itilmiş bir duygu veya isteğin, karşıtı görünümünde veya başka bir biçimde bilince yükselmesi, transformasyon.
 4. Aristoteles'in Poetika adlı yapıtında oyun kahramanının yazgısında beklenmedik birdönüşüm. Talihin dönmesi.
 5. Veri seti normal dağılımdan uzak olduğunda, verileri daha farklı bir ölçüm skalasında logaritmik, karekök gibi matematiksel bir fonksiyon yardımıyla tüm ham veriyi normal dağılım elde etmek üzere dönüşüme uğratma işlemi.
 6. Dünya halkbiliminde bir amacı gerçekleştirmek, cezadan kaçınmak ya da yarışma kazanmak amacıyla genellikle büyüsel yollarla, insan, hayvan, nesne ve doğaüstü güçlerin birbirlerinin biçim ve görevlerini alabileceklerine ilişkin evrensel halk inancı, bk. halkbilim, büyü,dönüşümcü,dönüşümcülük.
 7. (en)Transformation.
 8. (en)Transmutation.
 9. (en)Mutation.
 10. (en)Conversion.

dönüşüm aralığı

 1. Belli bir dönüşümün olabileceği iki sıcaklık arası.

elektronu

 1. (en)L electron

Türetilmiş Kelimeler (bis)

dönüşümdönüşüm aralığıdönüşüm eğrisidönüşüm kazancıdönüşüm oranıdönüşüm programıdönüşüm süre sıcaklık çizgeleridönüşüm tablosudönüşüm yarı yaşamıdönüşümcedönüşüdönüşü olmayandönüşü olmayan bir karar vermekdönüşü olmayan bir şey yapmakdönüşük beta dağılımıelektronuelektronu yakalanmasıelektronun yüküelektronelektron afinitesielektron akımıelektron akışıelektron alıcıelektroelektro akustik gitarelektro gitarelektro ışılışıelektro immunodifüzyonelektra karmaşasıelektra kompleksielektretelektrical networkelektrifikasyon
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın