basamaklı piramit ne demek?

 1. (Mimarlık) Dört bir yönden tepeye doğru basamaklı olarak kurulmuş piramit. a. bk. mastaba, piramit.
 2. Kademeli ehram.
 3. (en)Step pyramid.

basamaklı platform

 1. (en)Riser.

basamaklı ağ

 1. İzgeölçümde çok büyük çözüm gücü gerektiğinde bayağı ağ yerine kullanılan ve tam eşit kalınlıkta cam yaprak takımından oluşan kırınım ağı.
 2. İzgeölçümde çok büyük çözüm gücü gerektiğinde bayağı ağ yerine kullanılan ve tam eşit kalınlıkta cam yaprak takımından oluşan kırınım ağı.
 3. (en)Echelon.
 4. (al)Stufengitter
 5. (fr)Échelon

piramit

 1. Tepeleri ortak bir noktada birleşen, tabanları da herhangi bir çokgenin birer kenarı olan birtakım üçgenlerden oluşmuş cisim, ehram.
 2. Gösteri jimnastiklerinde, jimnastikçilerin, araçlı veya araçsız olarak birbirlerinin omuzlarında, dizlerinde oluşturdukları gösterişli ve düzenli biçimler.
 3. Mısır firavunlarının mezarı.
 4. Böbreğin medulla bölgesini meydana getiren koni biçimindeki uzantılar.
 5. Koni biçimindeki herhangi bir yapı.
 6. (en)Pyramid.
 7. (en)Pyramid ehram.
 8. (al)Pyramid
 9. (al)Pyramide
 10. (fr)Pyramid

Türetilmiş Kelimeler (bis)

basamaklı platformbasamaklı ağbasamaklı anlak biçesibasamaklı dizibasamaklı dosyabasamaklı kırıklarbasamaklıbasamaklı kırılmabasamaklı matrisbasamaklı menübasamaklamakbasamaklar düzenibasamaklar halinde düzenlemekbasamaklara takıldımbasamaklara takıldım.piramitpiramit bitişipiramit gibipiramit grafiğipiramit kaplamapiramit kavakpiramit şeklindepiramitçikpiramitin alanıpiramitin hacmipiramidpiramidalpiramidal kasılmapiramide aitpiramides renales
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın