amaçlı mutasyon ne demek?

 1. Mutagen ilâvesi ile yapılan mutasyon.
 2. (en)Induced mutation, directed mutation.
 3. (fr)Mutation provoquée

amaçlı

 1. Amacı olan, gayeli.
 2. Bir amaca yönelik.
 3. (en)Purposeful.
 4. (en)Having a purpose.
 5. (en)Purposefully.
 6. (en)Having a specified goal.

amaçlı cimnastik

 1. Vücudun başarı gücünü, pratik yaşamımızın gereklerine uygun olarak, ölçülebilen bir biçimde artırmak amacıyla uygulanan alıştırmalar.

mutasyon

 1. Değişinim.
 2. Gen değişinimi
 3. Dna içerisinde bireyin genetik karakterini belirleyen baz dizilerinin dış etmenler nedeniyle (radyasyon, kimyasal maddeler vb.) kaybı, yanlış eklenmesi ve dizilim sırasının bozulması olayı.
 4. Genomik DNA dizilerinde kendiliğinden ya da ışın, kimyasal maddeler gibi etkenler sebebiyle meydana gelen herhangi bir değişiklik.
 5. Genomik DNA dizilerinde kendiliğinden veya ışın ve kimyasal maddeler gibi etkenler nedeniyle meydana gelen kalıtsal değişiklik.
 6. Herhangi bir canlının veya canlı hücresinin kalıtım dokularında ve yapısal özelliklerinde kendiliğinden veya bir dış etkene bağlı olarak gerçekleşen düzensiz değişmeler.
 7. (en)Mutation.
 8. (fr)Mutation
 9. (la)Mutare: değişmek

Türetilmiş Kelimeler (bis)

amaçlıamaçlı cimnastikamaçlı dokuncaamaçlı kazaamaçlı öğrenmeamaçlı sözamaçlı unutmaamaçlıkamaçlık tümceamaçlılıkamaçlamaamaçlamakamaçlamamakamaçlananamaçlanmamutasyonmutasyon eklenmesimutasyon geçirmişmutasyon mutationmutasyonistmutasyonizmmutasaddımutasaddıkmutasaddıkınmutasaddıkun aleyhmutasaddırmutamuta nikahımutaassıbmutaassıbanemutaassıbın
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın