activism eylemcilik ne demek?

 1. Aktivizm

aktivizm

 1. Etkincilik.
 2. Eylemcilik.
 3. Hakikatin, düşüncede kalmasından ziyade, hayat ve fiile intikalini ve bütün ilimlerin, cemiyetin gelişmesine hizmet etmesini isteyen ve böylece iradenin faaliyet ve tesirliliğini açıklayan felsefi bir meslek.
 4. (en)Activism.

activism

 1. Aktivizm, etkincilik
 2. Güneş vb ışınlarının kimyasal değişiklikler meydana getirme özelliği
 3. Eylemcilik.

activism lobbying and advocacy

 1. Ala

eylemcilik

 1. Eylemci olma durumu.
 2. İnsan hayatı ve düşüncesinde başlıca gerçekliğin etki ve eylem olduğunu öne süren öğreti ve dünya görüşü, etkincilik, aktivizm.
 3. İnsan yaşamı ve düşüncesinin başlıca gerçekliğinin etki, eylem ve yapıp etmelerde olduğunu öne süren öğreti ve dünya görüşü. // Felsefe tarihinde değişik biçimlerde ortaya çıkmıştır: a. (Fichte'de) -> dogmacılığa, -> doğalcılığa ve -> özdekçiliğe karşı düşüncel biçimde temellendirilir b. (Nietzsche'de) -> anlıkçılığa karşı gerçekçi-istenççi biçimde temellendirilir. c. (Marx ve Lenin'de) Bütün kuramsal dünya görüşlerine karşı, gerçekçi-özdekçi biçimde, dünyayı tanımak, yorumlamak değil de, değiştirmek isteyen bir dünya görüşü olarak belirir.
 4. (en)Activism.
 5. (fr)Activisme

Türetilmiş Kelimeler (bis)

activismactivism lobbying and advocacyactivistactivisticactivinactivateactivate a windowactivate asactivate objectactivate scopeactigraphactimateactinactin filamentactinaleylemcilikeylemcieylemeylem adıeylem alanıeylem ayarıeylem çekim eki
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın