Devonkral kedisi ne demek?

 1. İngiltere'Den köken alan, 1960'lı yıllarda yapılan araştırmalar sonucunda bazı kralların tüylerinin daha sert, vücutlarının küçük ve kafa yapılarının farklı olduğunun belirlenmesi sonucu ortaya çıkarılmış, vücudu orta büyüklükte, kulakları kafalarına göre oldukça büyük ve üçgen şeklinde, tüyleri diğer krallar gibi kıvırcık fakat kulaklarında da kıvırcık tüyler bulunan, derisi sarkık, boynu uzun ve buruşuk, rengi genellikle tek renkli krem, çikolata, mavi, tarçın ve kırmızı, bazılarında değişik renk birleşimleri de görülebilen, canlı, sevecen, hareketli, atik ve sahiplerine sadık yapıda, kısa tüylü kedi ırkı.
 2. (en)Devon Rex Cat.

devon

 1. Devon, İngiltere'de bir bölge; İngiltere'de büyütülen damızlık sığır

devon cattle

 1. Devon sığırı

kedi

 1. Kedigillerden, köpek dişleri iyi gelişmiş, kasları çevik ve kuvvetli evcil veya yabani, küçük memeli hayvan (Felis domesticus).
 2. Bk. evcilkedi
 3. Kedigiller familyasından evlerde beslenebilen küçük memeli. Avcı, zaman zaman bitkisel gıdalar da tüketebilen etçil hayvan.
 4. (en)Cat.
 5. (en)Feline.
 6. (en)Pussycat.
 7. (en)Pussy.
 8. (en)Puss.
 9. (en)Kitty.
 10. (en)Whisker.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

devondevon cattledevon dönemidevon rex catDevon sığırıkedikedi adımıkedi ailesi üyesikedi atlamasıkedi bağırsak solucanıkedkedakedadkedani akarıkedb
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın