şişe burunlu yunusgiller ne demek?

 1. Memeliler (Mammalia) sınıfının, balinalar (Cetacea) takımından çeneleri gaga şeklinde uzamış, sırt yüzgeçleri üçgen şeklinde olan, Atlas Okyanusu ve Hint Okyanusu'nda yaşayan türleri olan bir familya.
 2. Memeliler sınıfının, balinalar (Cetacea) takımından, çeneleri gaga biçiminde uzamış, sırt yüzgeçleri üçgen biçiminde olan, Atlas Okyanusu ve Hint Okyanusu'nda yaşayan türleri olan bir familya.
 3. (la)Stenidae

şişe

 1. İçerisine sıvı konulan, cam veya plastikten yapılmış, dar ağızlı uzun kap
 2. Bu kabın aldığı miktarda olan
 3. Gaz lambasında fitil çevresine konulan cam koruyucu.
 4. Tavan tahtaları arasındaki açıklığı kapatmak için uzunluğuna çakılan çıta.
 5. (en)Bottle.
 6. (en)Cruet.
 7. (en)Flask.

şişe açacağı

 1. (en)Bottle opener.

burunlu

 1. Herhangi bir biçimde burnu olan
 2. Çıkıntısı olan.
 3. Kendini beğenmiş, onurlu, kibirli.
 4. (en)Nosed.

yunus

 1. Memeliler (Mammalia) sınıfının, balinalar (Cetacea) takımının,yunus balığıgiller (Delphinidae) familyasından, 2 m kadar uzunlukta, sırtı kara, karnı beyaz, yanları çizgili, bütün denizlerde yaşayan ve sürüler meydana getiren bir tür.yunus balığı.
 2. Ilık ve sıcak denizlerde yaşayan etçil memeli hayvan.
 3. Bir takım yıldırım adı.
 4. İbrani Peygamberi.
 5. Balinalar (Cetacea) takımının, yunus balığıgiller (Delphinidae) familyasından, 2 m kadar uzunlukta olabilen, sırtı siyah, karnı beyaz, yanları çizgili, bütün denizlerde yaşayan ve sürüler meydana getiren bir tür, yunus balığı.
 6. (en)Common dolphin.
 7. (fr)Dauphin proprementdits
 8. (la)Delphinus delphis

Türetilmiş Kelimeler (bis)

şişeşişe açacağışişe altlığışişe birasışişe çekmekşişe dizmekşişe doldurma aracışişe geçidişişe geçirmekşişe kapağışişşiş eklemlilerşiş göbekşiş göbeklişiş gözlerburunluburunlu tekirburunlukburunlamaburunlamakburunlanmakburunburun ahtapotuburun akarıburun akariyozisiburun akıntısıburuburu zorlamasıburucburuçburuk
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın